Oprogramowanie Solidworks może być udostępnione finalnym użytkownikom na zasadach chmury. Jest to możliwe dzięki oprogramowaniu 3DEXPERIENCE, które wspiera użytkownika aplikacji na każdym z etapów realizacji konkretnego projektu 3D. Na czym polega potencjał narzędzia Solidworks działającego w technologii chmury?
Czas przenieść projekty do wirtualnej rzeczywistości
Technologia chmury daje użytkownikom licencji Solidworks praktycznie nieograniczone możliwości w zakresie realizacji projektów modeli 3D. Co więcej, dzięki temu narzędziu można przenieść praktycznie całą realizację do wirtualnego świata. Chmura pozwala współdzielić poszczególne pliki, a co za tym idzie – umożliwia realizację określonych zadań przez wielu użytkowników jednocześnie. Narzędzie 3DEXPERIENCE umożliwia też przechowywanie wielu plików w obrębie nośników sieciowych, dzięki czemu nie trzeba angażować do tego celu nośników fizycznych i zasobów sprzętowych.
Oszczędność w sprzęcie, oszczędność w zasobach
W przypadku oprogramowania Solidworks licencja umożliwiająca korzystanie z narzędzia z poziomu chmury, pozwala zaoszczędzić angażowane zasoby sprzętowe. W praktyce oznacza to, że działanie środowiska 3DEXPERIENCE przeniesione zostaje w całości do Internetu. Dzięki temu użytkownik nie musi inwestować w profesjonalny, stabilnie współpracujący z oprogramowaniem sprzęt. Zwłaszcza, że stacjonarnie działające oprogramowanie Solidworks wymaga dostępu do dość rozległych zasobów sprzętowych, których skonfigurowanie może być niekiedy dość kosztowne.
Dla kogo?
Biorąc pod uwagę możliwości narzędzia Solidworks licencja „chmurowa” jest przeznaczona przede wszystkim dla firm (niezależnie od ich rozmiaru), ale też dla początkujących startupów. Technologia chmury będzie też odpowiednia dla dużych uczelni, które realizują projekty w zakresie prac badawczych i edukacyjnych. Dzięki niej nad pojedynczym projektem będą mogli pracować zarówno studenci, jak i kadra naukowa.
Podsumowując, dzięki aplikacji 3DEXPERIENCE, możliwe jest jeszcze efektywniejsze wykorzystanie platformy Solidworks. Co więcej, w ten sposób będzie można realizować zarówno projekty komercyjne, jak i typowo naukowe. I to bez konieczności angażowania kosztownego sprzętu IT.