Skip to content Skip to footer

Skuter sposobem na korki

Korki to stały krajobraz dużych miast. Niestety komunikacja miejska w kraju jest zawodna, stąd niechętnie z niej korzystamy, a do pracy dojechać jakoś trzeba…
Propozycją na rozwiązanie przynajmniej częściowo problemu poruszania się w mieście jest skuter. Jest to ciekawy kompromis funkcjonalności i ceny, który pozwoli Ci szybko poruszać się w miejskich zakątkach bez stania w korkach. Nie bez powodu skutery zdobywają coraz większą popularność…

Dla kogo skutery?

Zanim postanowisz nabyć skuter, przemyśl czy będzie dla Ciebie najlepsyzm wyborem. Czasem – zwłaszcza młodzi – wolą wybrać zupełnie ekologiczny i tani rower, inni zaś cenią sobie komfort samochodu. Skuter jest kompromisem – czymś pomiędzy rowerem a samochodem właśnie. Pozwala poruszać się prawie tak sprawnie jak bicykl, nie powodując przy tym zmęczenia przy pedałowaniu, dobrze radzi sobie w korkach i na zapchanych parkingach, nietrudno go też schować w garażu gdzie już mamy auto.

Niemniej ma on też swoje wady – w trudnych warunkach pogodowych, jak deszcz czy śnieg zimą, pojazd będzie trudny w opanowaniu i ogółem kierowca nie będzie zbyt prezencyjny po kilkukilometrowej trasie. Nie ma się też co kłamać, dłuższe trasy nie nadają się na skuter – będzie po prostu niewygodnie, na autostrady i drogi szybkiego ruchu też nie będzie wolno nam wjechać.

Do tego kwestia zakupów – niestety skutery nie posiadają obszernych bagażników, stąd na pewno nie są to dobre pojazdy dla kobiet, przynajmniej kiedy wybierają się do hipermarketu.

Wśród samochodów na drodze

Osobny temat to traktowanie skutera przez innych uczestników drogi – niestety często kierowcy samochodów traktują te pojazdy (podobnie jak i rowery) jako „podrzędne” przez co niestety zdażają się problemy z przestrzeganiem przepisów (ustąpienie pierwszeństwa) i ogółem brak kultury i zrozumienia.

Tego elementu nie przeskoczymy – trzeba być przygotowanym na fakt, że skuter może być „niezauważany” na drodze.