Skip to content Skip to footer

Skrzyniopaleta składana – większa wygoda i lepsze zabezpieczenie towaru

Skrzyniopaleta składana to zdecydowanie lepszy i wygodniejszy odpowiednik dla tradycyjnej palety. Przekonało się o tym wiele firm logistycznych, które stosują je jako znacznie ekonomiczniejszy sposób na transport różnorodnych produktów. Branże motoryzacyjne, spożywcze, przetwórcze czy rolnicze – tam wszędzie już jest skrzyniopaleta do składania.

Prostsza i łatwiejsza obsługa

Z powodów logistycznych skrzyniopalety składane wybierane są znacznie częściej przez firmy, które cenią sobie większą wygodę, bezpieczeństwo oraz zdecydowanie niższe koszty transportu. Liczni klienci, którzy korzystają z takiego rozwiązania logistycznego, zgodnie przyznają, że znacznie skrócił się czas, jaki pracownicy poświęcali na obsługę innego rodzaju pojemników. Palety są znacznie lżejsze, więc już samo to sprawiło, że pracuje się z nimi szybciej i sprawniej. Są dużo łatwiejsze do demontowania, jak i montażu. Nie posiadają niewygodnych ram zabezpieczających jak tradycyjne palety, a mimo to i tak towar jest lepiej zabezpieczony.

Wyjątkowo wytrzymałe tworzywo

Skrzyniopaleta do składania wykonana została z tworzywa sztucznego, które jest lekkie, elastyczne, ale również wyjątkowo wytrzymałe, odporne na mechaniczne uszkodzenia oraz zmiany temperatur i inne czynniki atmosferyczne. Dodatkowo skrzyniopalety składane wyposażone są w w specjalną pokrywę, która świetnie zabezpiecza transportowane produkty nie tylko przed deszczem, ale również ewentualnymi zabrudzeniami. Tworzywo, z którego zostały wykonane, nie nasiąka wodą i wilgocią, jak tradycyjne palety i tym samym nie stwarza odpowiednich warunków do rozwoju pleśni czy grzybów. Produkty spożywcze są więc znaczniej lepiej przechowywane.

Skrzyniopaleta składana – jak to działa?

Tego rodzaju pojemniki zajmują znacznie mniej miejsca niż tradycyjne palety. Dużo łatwiejsze jest ich magazynowanie, a także sam transport pustych pojemników, które dzięki temu, że mają składane boki, bardzo łatwo można układać jedna na drugiej i tym samym zyskać znacznie więcej wolnego miejsca, szczególnie w transporcie powrotnym. Skrzyniopaleta do składania wpływa więc na znacznie obniżenie kosztów logistycznych, ponieważ w jednym transporcie zmieści się znacznie więcej pojemników.