Skip to content Skip to footer

Skoki spadochronowe nad morzem to fantastyczna przygoda

Gdy jesteśmy nad morzem, to świetnym pomysłem jest skok ze spadochronu. Dzięki temu można zobaczyć przepiękne nadmorskie okolice z innej perspektywy. Warto dodać, że takie skoki spadochronowe nad morzem to fantastyczny podarunek jako prezent urodzinowy dla naszych najbliższych. Dobrze zatem wiedzieć, co wcześnie trzeba zrobić przed takim skokiem.

Jak przygotować się do skoku spadochronowego?

Przed każdym skokiem spadochronowym są udzielane indywidualne lekcje, które pomogą skoczkowi w razie awaryjnych sytuacji bezpiecznie wylądować. Na takich lekcjach skoczek również poznaje sprzęt i uczy się, co do czego służy, przez co będzie mógł sprawnie obsłużyć spadochron. Warto też dodać, że kursanci przed skokiem dostają wszelkie niezbędne akcesoria, które muszą umieć obsługiwać w trakcie lotu samolotem oraz skoku dla ich bezpieczeństwa.

Czy lepiej skakać w pojedynkę, czy w tandemie?

Skoki spadochronowe nad morzem mogą się odbywać w pojedynkę lub też w tandemie, dzięki czemu praktycznie każdy może skoczyć. Wszystko zależy od tego, jakie doświadczenie ma osoba, która będzie skakała. Ważnym aspektem jest także stan zdrowia, gdyż nie każdy może wówczas skoczyć samodzielnie i bezpieczniej jest wybrać skok z instruktorem.

W jaką pogodę się skacze ze spadochronu?

Takie skoki ze spadochronu nad morzem muszą odbywać się w najbezpieczniejszych warunkach, dlatego też przeważnie skacze się w piękną i bezchmurną pogodę. Dobrze jest też, gdy nie ma zbyt silnego wiatru, gdyż mógłby on zrobić krzywdę osobie, która wyskoczyła z samolotu.

Kiedy należy umawiać skoki spadochronowe nad morzem?

Najlepiej jest to zrobić z kilkudniowym wyprzedzeniem, zwłaszcza jeśli są to wakacje i jest wtedy duże oblężenie. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że znajdzie się dla nas miejsce w samolocie. Warto jednak pamiętać, że skoki mogą zostać przełożone, gdy pogoda nagle się zepsuje, to wówczas już sam kierownik kursu ustala indywidualnie następny termin ze skoczkami. Jest to wszystko robione ze względu na bezpieczeństwo osób, które będą skakać.

Skoki spadochronowe, które odbywają się nad morzem to znakomita atrakcja praktycznie dla każdego dorosłego człowieka. Jest to niewątpliwie niezapomniane przeżycie. Co więcej, można również zamówić taki skok z nagrywaniem, dzięki czemu zostają także oprócz wspomnień zdjęcia i filmy.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z PL Strefy.