Skip to content Skip to footer

Sauna w domu? Wybierz tanie i łatwe w montażu sauny na podczerwień – IR

Uwielbiasz korzystać z sauny? Nie masz jednak zbyt dużo czasu na to, aby ją odwiedzać lub też odstraszają Cię wysokie ceny biletów? W takim przypadku pomyśl o zamontowaniu własnej sauny w domu. W tej roli najlepiej sprawdzi się nowoczesna sauna IR, czyli sauna na podczerwień.

Sauna infrared – ciepło podczerwieni

Tradycyjne sauny to sauny mokre, w których panuje duża wilgotność powietrza. Dostępne są także sauny suche, czyli fińskie, gdzie temperatura przekracza nawet 100 stopni Celsjusza, lecz wilgotność jest znacznie niższa.

Sauna na podczerwień, czyli sauna IR – infrared to natomiast inny rodzaj konstrukcji, w przypadku których elementem grzejnym nie są piece, ale elektryczne promienniki podczerwieni.

W przeciwieństwie do tradycyjnych saun, sauna infrared nie ogrzewa powietrza, lecz emitowane przez nią promieniowanie podczerwone bezpośrednio ogrzewa obiekty i osoby znajdujące się wewnątrz niej. Możliwe jest zatem zredukowanie poziomu temperatury i wilgotności powietrza, więc korzystanie z sauny IR jest bardzo komfortowe i nie ma tak wielu przeciwwskazań.

Kiedy warto skorzystać z sauny infrared?

Podobnie jak inne typy saun, także sauna infrared posiada wiele prozdrowotnych właściwości. Generowane przez nią ciepło sprzyja przyspieszeniu krążenia krwi, szybszemu metabolizmowi, aktywuje naturalne procesy prozdrowotne.

Wśród wskazań do korzystania z sauny IR znajdują się:

– bóle kręgosłupa,
– bóle stawowe,
– schorzenia układu oddechowego,
– choroby serca i układu krążenia,
– nadwaga i otyłość,
– cukrzyca,
– żylaki, hemoroidy,
– choroby skórne,
– rekonwalescencja po urazach.

Sauna infrared w domu – niski koszt i łatwy montaż

Sauna na podczerwień może być również zamontowana w domu. To urządzenie, które nie wymaga dużej ilości miejsca i tworzenia specjalnego wykończenia wnętrza. Można zamontować ją w łazience, sypialni, w innych pomieszczeniach. Do działania wystarczy tylko zwykłe gniazdko 230V.

W sprzedaży można znaleźć różne rodzaje saun IR. To zarówno małe modele o kompaktowych wymiarach dla jednej osoby, jak również te większe, z których z powodzeniem można korzystać w dwójkę.

Z dostępnymi modelami saun infrared można zapoznać się na stronach internetowych ich producentów i sprzedawców. Ceny zaczynają się już od 3,5 tysiąca złotych!

Saunę IR znajdziesz w ofercie Megiw