Skip to content Skip to footer

Reklama w internecie – o czym trzeba wiedzieć, by skutecznie reklamować swoje produkty?

Czasy w których tradycyjna reklama była wystarczająca odeszły bezpowrotnie. Dziś reklama internetowa ma największe oddziaływanie. To do strefy wirtualnej przeniosło się nasze życie i właśnie tu najkorzystniej jest umieszczać reklamy swojej firmy. Czym jest marketing w internecie?

W internecie jest każdy

Tradycyjna reklama bazowała na banerach reklamowych, ulotkach, ogłoszeniach w prasie czy „potykaczach” wystawionych w uczęszczanych miejscach. Dziś nasze życie przeniosło się do wirtualnego świata.

Spotykamy się ze znajomymi w mediach społecznościowych, piszemy do siebie maile i SMS-y. Można z dużym prawdopodobieństwem stwierdzić, że nie znamy nikogo, kto nie funkcjonowałby w wirtualnej rzeczywistości.

Najważniejsza jest efektywność

Reklama w internecie daje ogromne możliwości. Dzięki dużej dostępności ma ogromną rzeszę odbiorców. Jednak nie to jest największym jej atutem.

Marketing w internecie jest spersonalizowany i dzięki temu można uzyskać dużo lepsze efekty niż korzystając z tradycyjnych dróg komunikacji. Tworząc bilbord reklamowy nie mamy pewności jaka grupa odbiorców go zobaczy. Oczywiście wieszając bilbord w rejonie wyższej uczelni możemy przewidzieć, że jest tam duża grupa młodych ludzi, która zainteresuje się reklamą do nich skierowaną. Jednak w internecie takie działania są dużo łatwiejsze i bardziej wydajne.

Personalizacja reklamy, która zostanie umieszczona na Facebook-u czy You Tobe dotrze go grupy docelowej. Dzięki badaniom można bardzo dokładnie dowiedzieć się, do jakich osób dotarła reklama konkretnego produktu. Wiek, miejsce zamieszkania czy zainteresowania osób oglądających reklamę już nie jest tajemnicą.

Kluczem jest precyzja

Dobra reklama jest precyzyjna. Reklama internetowa jest narzędziem, które zostaje skierowane do starannie wybranej grupy klientów, co oczywiście przekłada się na realne korzyści dla przedsiębiorcy.

Reklama w internecie dociera tylko do osób, które mogą być zainteresowane kuponem naszego towaru. Dzięki temu przedsiębiorca nie traci czasu ani pieniędzy na te osoby, które i tak nigdy nie kupiłyby tego produktu. Warto wykorzystać zdobytą wiedzę oraz dostępne narzędzia, by stworzyć marketing internetowy, który będzie skuteczny i wzniesie zainteresowanie produktem na wyższy poziom.