Skip to content Skip to footer

Rękawiczki dla medyków

Rękawiczki medyczne można kupić obecnie w wielu miejscach. Przeważnie jednak klienci zaopatrują się w nie w aptekach, w hurtowniach medycznych, jak i w internecie. Warto sprawdzać, kto jest producentem poszczególnych rękawiczek, z czego dokładnie są one wykonane i czy posiadają one certyfikaty.

Rękawiczki medyczne – nie tylko dla pracowników służby zdrowia. Przez ostatnie kilkanaście miesięcy mnóstwo osób przekonało się, jak ważne jest to, by stosować rozmaite środki ochronne. Pandemia sprawiła, że wiele osób nie wychodziło z domu bez maseczki i rękawiczek ochronnych. Dzięki nim można było uchronić się przed wieloma nakierowane i zarazkami. Popyt na nie sprawił jednak to, że wielu miejscach nie można było już ich kupić. Sklepy internetowe, jak i hurtownie świeciły wręcz pustkami.

Teraz sytuacja się zmieniła. W wielu miejscach można dostać rękawiczki medyczne, które są naprawdę świetnej jakości. Osoby, które pracują w służbie zdrowia i chcą wyposażyć się w dobre środki ochronne powinny jednak wybierać rękawiczki od znanych, sprawdzonych producentów.

Bariera ochronna

Lekarze, pielęgniarki, ratownicy, aptekarze bardzo często narażeni są na różne choroby z uwagi na fakt, iż mają oni częsty kontakt z osobami chorymi. Dlatego też w ich przypadku odpowiednie środki ochronne są niezwykle ważne. Rękawiczki medyczne go podstawa szczególnie w miejscach, w których przyjmuje się pacjentów. W ośrodkach zdrowia, w przychodniach, w gabinetach prywatnych nie może więc zabraknąć rękawiczek, które mają zapewnić lekarzom bezpieczeństwo i komfort podczas pracy.

Najlepiej kupować rękawiczki specjalistyczne, które mają odpowiednią powłokę ochronną, dziurki której nie ma mowy o tym, by zarazki lub wirusy przeniknęły na skórę. Oprócz tego, w sklepach medycznych można wybrać rękawiczki dostosowane do potrzeb użytkowników. Można wybrać krótkie modele (tylko na dłonie), jak i dłuższe (na łokcie). Można także kupić rękawiczki medyczne o rozmaitych rozmiarach i kolorach, by doskonale pasowały do całego ubrania ochronnego lekarza.

Obowiązkowo warto zwrócić uwagę również na to, czy konkretne rękawiczki posiadają odpowiednie certyfikaty. Przede wszystkim rękawiczki medyczne powinny spełniać normę ISO EN 455.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Grupa Anmar.