Skip to content Skip to footer

Regularne wizyty u ginekologa są potrzebne

Wiele dziewczyn doskonale wie, że wizyty u ginekologa są bardzo ważne. Z uwagi jednak na to, że wiążą się ze wstydem, koniecznością poddania się badaniu bardzo intymnych miejsc, niemało dziewczyn takich wizyt unika. Niejedna jest przekonana też, że nawet mogą być bolesne, że wzierniki ginekologiczne jednorazowe mogą powodować ból, tak jak i badanie narzędziami ginekologicznymi. Nie jest tak. Wiele zależy bowiem od umiejętności lekarza. Wziernik ginekologiczny czy też inne narzędzie ginekologiczne we wprawnych rękach nie spowoduje nawet uczucia dyskomfortu.

Ginekolog. Warto odwiedzać go nie tylko przy chorobach ginekologicznych

Nie jest tajemnicą, że sporo pacjentek udaje się do ginekologa tylko wtedy gdy coś się dzieje lub gdy pojawia się ciąża. Pacjentki wiedzą doskonale, że w tej sytuacji nie mają już wyboru. Znoszą cierpliwie wszelkie części badania. Nie straszne są im w tym momencie Wzierniki ginekologiczne jednorazowe ani też narzędzia ginekologiczne. Oczywiście ciąża czy jakieś schorzenia ginekologiczne powodują konieczność chodzenia do ginekologa. Warto jednak odwiedzać tego specjalistę również w sytuacji braku ciąży czy objawów chorobowych. Każda kobieta powinna co najmniej raz w roku pójść na wizytę kontrolną.

Wizyty kontrolne u ginekologa są potrzebne

Schorzenia ginekologiczne nie zawsze są łatwe w leczeniu. Co więcej, mogą przyczynić się do pogorszenia stanu zdrowia, niekiedy wręcz – jak w przypadku nowotworów – powodować stan zagrożenia życia. Wcześnie wykryte schorzenia z reguły jednak leczy się szybko i bez większych problemów. Kobiety powinny więc regularnie odwiedzać ginekologa. Badanie ginekologiczne nie trwa długo, więc i wziernik ginekologiczny nie powinien w tej sytuacji być przeszkodą. Po kilku minutach badania, które może oczywiście powodować jakiś dyskomfort, kobieta dowie się czy ma jakieś schorzenia ginekologiczne czy jest całkowicie zdrowa. Jeśli ginekolog stwierdzi jakieś schorzenie, będzie ono z pewnością w początkowym stadium rozwoju, a więc dużo łatwiejsze do wyleczenia.

Do samej wizyty u ginekologa nie trzeba się przygotowywać. Oczywiście nie bez znaczenia jest zachowanie higieny intymnej. Jeśli jest taka potrzeba, na wizytę u ginekologa warto zabrać wyniki wcześniejszych badan ginekologicznych. Mogą bowiem pomóc ginekologowi w postawieniu diagnozy.