Skip to content Skip to footer

Przewozy autokarowe – o czym warto pamiętać?

Prawdą jest, że przewozy autokarowe potrafią być męczące, w szczególności w upalne dni. Z tego względu wiele osób zaczęło wybierać raczej inne środki lokomocji – coraz więcej ludzi wybierających się w podróż decyduje się na lot samolotem, ze względu na niski koszt podróży oraz standard samolotów. Mimo wszystko w niektórych sytuacjach warto rozważyć wybranie bardziej tradycyjnego środka transportu, jakim jest właśnie autokar. Dlaczego oraz w jakich sytuacjach przewozy autokarowe sprawdzają się lepiej? O tym poniżej.

Coraz więcej udogodnień

Lot samolotem zazwyczaj jest komfortowy. Mimo wszystko coraz więcej autokarów, które służą do transportu dorównuje standardem najnowocześniejszym samolotom. Coraz częściej można się spotkać z ofertą na przewozy autokarowe pojazdem zaopatrzonym we wszelkie udogodnienia, takie jak WC, Wi-FI, telewizor z DVD, radio czy nawet bar. Większość autokarów posiada także klimatyzację oraz oczywiście ogrzewanie z indywidualnymi nawiewami. Co więcej, w najbardziej nowoczesnych modelach autokarów jest dużo miejsca na bagaż, a siedzenia są wyjątkowo komfortowe, dzięki czemu pasażerowie mogą odpoczywać w czasie podróży.

Prawdziwa integracja

Jeżeli naszym zadaniem jest zorganizowanie wycieczki, a co za tym idzie – także transportu – przewozy autokarowe to świetne rozwiązanie. Przede wszystkim w autokarze nie jest trudno zachować porządek wśród uczestników wycieczki, ponieważ podróżujący nie mają możliwości rozbiec się, tak jak na przykład w pociągu. Z tego względu jeżeli planujemy wycieczkę szkolną, wynajęcie autokaru to doskonały pomysł. Oprócz tego, że dzieci będą siedziały spokojnie na swoich siedzeniach, mogą także ze sobą rozmawiać czy grać w gry, co zapewnia prawdziwą integrację.

Wynajęcie autokaru na wycieczkę

Jeżeli planujemy grupową wycieczkę, wystarczy zwrócić się do biura podróży, które zaproponuje najbardziej korzystne rozwiązanie, również pod względem kosztów wynajęcia autokaru i zatrudnienia kierowcy. Należy wziąć pod uwagę ilość uczestników wycieczki i zgodnie z tym dopasować wielkość autokaru. Co więcej, warto jeszcze przez wyruszeniem w drogę zaplanować postoje, w czym może nam pomóc wiedza i doświadczenie prowadzącego pojazd kierowcy.

Artykuł powstał we współpracy z firmąEmilbus – przewozy autokarowe