Skip to content Skip to footer

Piękny, drewniany domek na działkę rekreacyjną

Obecnie działki rekreacyjne cieszą się ogromną popularnością. Są one jeszcze bardziej funkcjonale jeśli znajduje się na nich nieduży domek. W zależności sposobu korzystania z tego dodatkowego miejsca wypoczynku budynek może przybrać różnorodny charakter.

Piękne, letniskowe domki rekreacyjne

Wielu właścicieli działek rekreacyjnych marzy o tym, aby latem, gdy aura sprzyja móc nocować na działce. I właśnie dla takich osób polecane są nieduże, piękne domki letniskowe.

Wśród wielu dużą popularnością cieszą się domki drewniane, które to w najprostszej formie nie wymagają mocowania na stałe do podłoża za pomocą fundamentów. Domki na działkę letniskowe mogą być zakupione w wariancie „do samodzielnego montażu” i wówczas to przesyłane są do właściciela w kilku częściach.

Ich złożenie nie jest trudne i prace te można przy odrobinie umiejętności wykonać w ciągu kilku dni. Osoby, które to nie posiadają umiejętności budowlanych powinny raczej w kwestii montażu zwrócić się do specjalistów. Domki letniskowe stanowią doskonałe zabezpieczenie przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, a latem są praktyczną i funkcjonalną kwaterą nawet dla kilkuosobowej rodziny.

Drewniane domki na działkę rekreacyjną

Materiał, z którego wykonany jest domek letniskowy powinien być musi być trwały, zatem drewno nadaje się idealnie. W zależności od wielkości budynek drewniany na działkę rekreacyjną można zakupić za kilka tysięcy złotych.

Małe domki na działkę, które to nie są przytwierdzone na stałe do podłoża za pomocą fundamentów ustawiane są zazwyczaj na podłożu uzbrojonym w głębokie fundamenty.

Czy wymagane jest pozwolenie na domek letniskowy?

Tego typu budynki nie są prawnie kwalifikowane jako obiekty budowlane, w związku z czym ich budowa nie wymaga uzyskiwania pozwolenia. Od 2017 roku postawienie takiego obiektu na swej działce nie trzeba zgłaszać w żadnym urzędzie.

Uznanie domku jako „tymczasowy obiekt budowlany”, nie wymaga posiadania pozwolenia na budowę, jeśli jego całkowita powierzchnia mieszkalna nie przekracza 35 m² i nie jest on wyższy niż 5 metrów przy dachu spadzistym oraz 4metry przy dachu płaskim. Domek taki jest przeznaczony do użytkowania wyłącznie przez część roku.

Wybór domków na działkę jest na rynku budowlanym ogromny, zatem każdy właściciel działki może zakupić taki, który w pełni spełni jego oczekiwania oraz umili pobyt na działce rekreacyjnej.

Domki na działkę dostępne są w ofercie Megiw