Skip to content Skip to footer

Paleta Bayopal – lekka i funkcjonalna paleta plastikowa

Palety plastikowe stanowią skuteczne wsparcie logistyki. Dzisiaj na ich zakup decyduje się coraz więcej przedsiębiorców. Szczególną popularnością cieszy się paleta Bayopal Schoeller Allibert, która została opracowana specjalnie po to, aby zapewniać jeszcze większą wydajność w logistyce.

Palety Bayopal – lekkie palety plastikowe

Bayopal to lekka paleta plastikowa produkowana przez jednego z liderów w dostawie pojemników, skrzynek i innych materiałów z tworzyw sztucznych dla przemysłu – firmę Schoeller Allibert. To lekka, a jednocześnie bardzo wytrzymała paleta, która była testowana zgodnie z normą ISO 8611.

Głównym celem przyświecającym konstruktorom firmy Schoeller Allibert było stworzenie takiej palety plastikowej, która będzie mogła wspierać wydajność logistyki. Efektem stała się paleta Bayopal, która posiada szereg korzyści na tle palet drewnianych.

Innowacyjna konstrukcja dla maksymalnej nośności

Do produkcji palety Byopal zastosowano wysokiej jakości tworzywo sztuczne HDPE, czyli polietylen o dużej gęstości. Specjalna, ażurowa konstrukcja palety z otworami wentylacyjnymi nadaje jej wysoką wytrzymałość.

Ta lekka paleta plastikowa waży zaledwie 24 kg, a przy tym jednocześnie wytrzymuje ona znacznie większe obciążenie:
– do 6 ton obciążenia statycznego
– do 1,5 tony obciążenia dynamicznego
– do 1,2 tony obciążenia na regałach

Paleta plastikowa Byopal – wymiary

Ustandaryzowane wymiary palety Byopal powodują, że pozwala ona na efektywne przechowywanie i transport. Współpracuje ona również ze zautomatyzowanymi systemami logistycznymi odpowiadającymi za magazynowanie ładunków.

Wymiary palety Byopal to 1200 x 1000 mm, czyli posiada ona wymiar palety ISO (EUR 2, EPAL 2), która nazywana jest także paletą przemysłową albo angielką. Takie wymiary powodują, że paleta Bayopal jest kompatybilna z innymi rodzajami palet oraz sprzętem logistycznym, dlatego jej zastosowanie nie niesie ze sobą dodatkowych kosztów.

Funkcjonalne rozwiązania palety plastikowej Byopal

Ponadto lekka paleta plastikowa Bayopal ma też szereg innych korzyści: antypoślizgowe wykończenie, wypustki i żebrowanie poprawiające chwyt folii owijającej, opatentowane bagnety zapobiegające uszkodzeniom konstrukcji, możliwość etykietowania i znakowania RFID i IOT.

Te wszystkie zalety powodują, że paleta Bayopal to skuteczne wsparcie logistyki w każdym przedsiębiorstwie.