Skip to content Skip to footer

Pakowanie produktów – co warto wiedzieć na ten temat

Pakowanie produktów w zakładzie produkcyjnym jest niemal tak samo ważne, jak ich produkcja. Właściwe pakowanie pozwala na zmniejszenie kosztów transportu i osiągnięcie większych zysków ze sprzedaży. Co warto wiedzieć na ten temat? Dlaczego odpowiednie pakowanie jest aż tak ważne?

Przygotowanie towaru do transportu

Pierwszą i zasadniczą funkcją opakowań, które dostarcza Hurtownia kartonów, jest umożliwienie transportu całych partii gotowych produktów. Należy wiedzieć, że wielkości opakowań są nieprzypadkowe. W dużej mierze są zdeterminowane przez wymiary standardowych palet transportowych, których określona ilość mieści się w naczepie TIR-a. Na każdej palecie powinno zmieścić się jak najwięcej kartonów hurtownia musi więc dostarczyć opakowania takiej wielkości, by można było ułożyć je w sposób możliwie jak najbardziej ekonomiczny. To z kolei determinuje również wielkość opakowań jednostkowych, w które pakowane są poszczególne sztuki produktu. Wbrew pozorom estetyka opakowań tego rodzaju również ma znaczenie i często umieszcza się na nich treści o funkcji marketingowej.

Pakowanie towaru do sprzedaży

Projekt opakowania ma szczególnie duże znaczenie w przypadku opakowań jednostkowych, które trafią w ręce klienta. Ich funkcją jest nie tylko właściwe zabezpieczenie towaru, ale również przyciągnięcie zainteresowania klientów. Dlatego też zaprojektowanie opakowania dla nowego produktu zawsze warto zlecić specjaliście – na przykład zajmującej się tym agencji marketingowej. Hurtownia kartonów może oczywiście dostarczyć prawie wszystko, jednak projekt opakowania musi zostać wykonany przez fachowca. Warto wiedzieć, że w kwestii takiej jak kartony hurtownia często oferuje również usługi własnych grafików i projektantów. Warto nie bagatelizować tej sporawy. Marketingowcy wiedzą doskonale, jak bardzo opakowanie przekłada się na wyniki sprzedażowe, a więc zyski producenta.

Kartony hurtownia – gdzie szukać?

Najlepszą hurtownię kartonów nie jest wcale łatwo znaleźć. W naszym kraju działa ich bardzo wiele, a w sieci można natknąć się na nieskończoną ilość usług tego rodzaju. Warto w pierwszej kolejności poszukać opinii na temat różnych firm w Internecie, w którym swoje produkty oferuje większość działających dzisiaj hurtowni i producentów opakowań. Ze względu na to, jak bardzo istotna jest jakość opakowania, warto zainwestować czas w znalezienie najlepszego dostawcy.