Skip to content Skip to footer

Paczki zagraniczne – jak sobie z nimi poradzić?

Jednym z najpopularniejszych kierunków dla Polaków wyjeżdżających za granicę już od lat jest Irlandia. Wiele osób nie tylko wyjeżdża tam do pracy, ale również zostaje na lata – czasami nawet na stałe. Czasem też pojawia się konieczność przesłania czegoś do Polski. Najlepszym rozwiązaniem wydaje się być kurier Irlandia Polska, choć oczywiście są również inne opcje.

Kurier Irlandia Polska – jak przesłać paczkę kurierem do Polski?

Warto pamiętać, że oprócz dużych i doskonale wszystkim znanych, międzynarodowych firm kurierskich na rynku działa jeszcze wielu, lokalnych przewoźników, którzy paczkę mogą przewieźć nie tylko taniej, ale również bez ograniczeń pod względem jej wymiarów, czy wagi. Korzystając firmy oferującej usługę taką, jak kurier Polska Irlandia (a także usługi kurierskie Irlandia Polska) możemy liczyć przede wszystkim na jasno zdefiniowane zasady współpracy. Kuriera umawia się telefonicznie, choć trzeba pamiętać, że kursują oni zazwyczaj raz na kilka dni i nie codziennie będzie to możliwe.

Opłat dokonuje się albo przelewem, albo kartą kredytową, choć niektórzy przewoźnicy oferują również możliwość opłacenia usługi gotówką. Najczęściej paczka będzie odebrana spod drzwi domu i doręczona bezpośrednio pod wskazany adres – oczywiście wszystko zależy od tego, jakie regiony są obsługiwane przez danego kuriera (może to również wpłynąć na cenę usługi).

Czy przesyłki kurierem Irlandia Polska są zawsze bezpieczne?

Warto zadać sobie takie pytanie, w końcu wartość paczki może być czasami znaczna. Wybierając firmę oferującą usługę typu kurier polska irlandia dobrze jest pamiętać, że najczęściej są to lokalni przewoźnicy, bazujący na dużej grupie stałych klientów. Firmom takim więc zależy bardzo na jak najlepszej opinii, a więc należy się spodziewać, że paczka na pewno dotrze pd właściwy adres. Jednak należy pamiętać o jednym. Żaden przewoźnik nie będzie w stanie zabezpieczyć paczki za nas, a więc przed wysłaniem należy ją dokładnie zabezpieczyć. Oczywiście w przypadku niewielkich firm paczki będą na pewno i tak lepiej traktowane niż w u dużych, międzynarodowych kurierów, ale i tak należy pamiętać o solidnej porcji folii bąbelkowej, czy podwójnym kartonie. Konkretny rodzaj pakowania jest często warunkiem wstępnym odbioru paczki przez kuriera, co wydaje się odpowiedzialnym rozwiązaniem.