Skip to content Skip to footer

Od kogo dżem?

Chociaż w dzisiejszych czasach nie ma problemu z dostępnością przetworów owocowych i warzywnych, bo półki sklepowe uginają się pod słoikami takich produktów, to nie każdy dżem będzie miał dobrą jakość. Jak rozpoznać dobrej jakości, zdrowy dżem?

Zdrówko w słoiku

Dżem jest wykonany z owoców, dlatego może nam się wydawać, że to samo zdrowie. Niestety nie każdy dżem będzie dobrej jakości, który będzie w stanie spełnić nasze oczekiwania i bez obaw będziemy mogli dać go dzieciom. Dżem z dobrego zakładu przetwórstwa owocowo warzywnego będzie naprawdę świetnym urozmaiceniem codziennej diety. Wyśmienicie sprawdzi się, jako dodatek szczególnie w okresie jesienno-zimowym, gdzie wybór owoców jest niesłychanie mały w Polsce. Dżem niesłychanie lubią dzieci, ponieważ ma odpowiednią konsystencję i łatwo go skonsumować. Wysokiej jakości dżem to dawka energii, porcja witamin oraz niezbędnych składników mineralnych. Można jeść go na wiele sposobów, świetnie skomponuje się z kanapkami, deserami, przekąskami. Nie każdy przetwórstwo owocowo warzywne będzie oferował dżemy dobrej jakości, dlatego zawsze warto czytać skład na etykiecie.

Na co zwrócić uwagę wybierając dżem?

Przetwory z takich firm jak przetwórstwo owocowo warzywne muszą być najwyższej jakości, przede wszystkich chodzi o to, aby nie zawierały dużych ilości cukrów i substancji słodzących. Warto zwrócić uwagę także na syropy i słodziki w składzie – takich rzeczy warto unikać. Należy powstrzymać się od zakupu dżemu również w przypadku, gdy zawiera duże ilości substancji zagęszczającej – gumy guar. Mimo, że jest to składnik naturalny to jego nadmiar może nam szkodzić i warto zdawać sobie z tego sprawę. Produkty mające dodatki syropu glukozowo-fruktozowego to także nie najlepsze rozwiązanie, gdyż zazwyczaj wiążą się z otyłością, nadwagą oraz zaburzeniami uczucia głodu. Im prostszy skład będzie miał dżem, tym lepiej dla naszego zdrowia. Wybierajmy produkty spożywcze świadomie, dzięki temu będziemy mogli zatroszczyć się o siebie i swoją rodzinę w większym stopniu.

Gdzie kupić dżem?

Jeżeli chcemy zadbać o swoje zdrowie, trzeba wybierać produkty najwyższej jakości, bez dodatków cukrów, syropów, substancji słodzących. Najlepszą opcją do zagęszczania dżemów i marmolad będą pektyny. Dżem powinien mieć dużą zawartość owoców i prosty skład. Najlepiej decydować się na przetwory mające ekologiczne certyfikaty, to gwarancja tego, że zostały wykonane ze składników najwyższej jakości. Dżem dżemowi nierówny, aby móc cieszyć się smacznymi i co ważniejsze zdrowymi przetworami, warto czytać składy na opakowaniach.