Skip to content Skip to footer

Czy warto zdecydować się na etykiety samoprzylepne?

Profesjonalny druk etykiet to usługa, która cieszy się rosnącym zainteresowaniem. Najważniejsza jest estetyka wykonania, ponieważ wpływa ona na wizerunek marki. Nie wiesz, czy warto jest zainwestować w etykiety samoprzylepne z własnym nadrukiem? Koniecznie zapoznaj się z dalszą częścią wpisu! Wbrew pozorom nie jest to tak duża inwestycja, jak mogłoby się wydawać.

Proste stosowanie

Decydując się na druk etykiet samoprzylepnych można mieć pewność, że ich stosowanie będzie prawdziwą przyjemnością. Warstwa kleju zabezpieczona jest specjalną formą ochronną, jednak jej oderwanie nie stanowi żadnego wyzwania. Niezwykle łatwo odchodzi ona od powierzchni, co przekłada się na znaczącą oszczędność czasu.

Etykieta może zostać naklejona na dowolnie wybrane podłoże, a więc wszystko zależy od indywidualnych preferencji. Bardzo ważne jest to, aby powierzchnia została wcześnie oczyszczona. Zanieczyszczenia lub tłuste/wilgotne plamy mogłyby negatywnie wpłynąć na siłę wiązania kleju. Trzeba dodać, że większość nalepek może zostać umieszczona również na nieregularnych kształtach, co zwiększa zakres zastosowań.

Wysoka żywotność

Żywotność etykiet zależy od wielu różnych czynników. Właśnie dlatego oszczędzanie na jakości nie jest najlepszym pomysłem. Należy wybrać przedsiębiorstwo, które oferuje druk etykiet już od wielu lat. Im większe doświadczenie w branży, tym lepiej! Dobrze jest również zapoznać się z przykładowymi realizacjami oraz opiniami wcześniejszych klientów.

Etykiety samoprzylepne z nadrukiem mogą cechować się nieprzeciętną trwałością oraz odpornością na czynniki otoczenia. Redukuje to prawdopodobieństwo ich przedwczesnego odklejenia się od powierzchni. Oczywiście usunięcie nalepek nie jest przesadnie skomplikowane, jednak wymaga cierpliwości.

Atrakcyjna forma reklamy

Na druk etykiet powinny zdecydować się marki, którym zależy na kompleksowej promocji. Nalepki stosowane są nie tylko w celu oznaczenia produktów! Stanowią one atrakcyjną formę reklamy, obok której ciężko przejść obojętnie.

Wiadomym jest, że etykieta powinna zostać zaprojektowana przez fachowca. Powinna ona być spójna z pozostałymi elementami brandowymi – tylko wtedy odbiorca nie będzie miał problemów z identyfikacją.

Artykuł powstał w oparciu o materiały znalezione na Eticod.pl.