Skip to content Skip to footer

Obsługa handlu z systemem Symfonia

Oprogramowanie Symfonia ERP pozwala na wykorzystanie modułów służących do kompleksowej obsługi różnych procesów w firmie. Obsługiwane przez system Symfonia finanse wesprzeć można oprogramowaniem odpowiedzialnym za obrót towarowy. Wśród elementów procesu znajdą się m.in. zakupy, fakturowanie czy gospodarka magazynowa.

Moduł handlowy Symfonia ERP i wspieranie strategii sprzedażowej

Każdy z etapów procesu pozwala oprogramowaniu Symfonia na tworzenie różnorodnych analiz i raportów, wspomagających podejmowanie przez użytkownika decyzji. Symfonia ERP posiada automatyzację standardowych czynności oraz bardzo sprawne mechanizmy, które ułatwiają szybkie przejście przez wszystkie etapy powiązane w jakikolwiek sposób z obsługą sprzedaży. Dotyczy to zarówno rezerwacji i kompletacji zamówienia, jak i wydania towaru, przyjęcia zapłaty oraz wystawienia faktury i rozliczenia transakcji, a także wygenerowania ewentualnego zamówienia własnego. Obecny w oprogramowaniu Symfonia moduł handlowy wspiera realizację strategii sprzedażowej przyjętej przez firmę. Obsługiwane przez system ERP Symfonia finanse opierają się na działaniu cenników oraz rabatów, które ułatwiają przeprowadzenie elastycznej polityki cenowej. Za pomocą modułu realizować można również proces wytwarzania produktów, opierając się przy tym o zlecenia produkcyjne oraz ustalone receptury. Proces produkcyjny obsługiwany jest elastycznie, dzięki czemu jego ciągłość jest zabezpieczona, a wszystkie stany materiałowe podlegają stałej kontroli.

Zarządzanie zaopatrzeniem z systemem Symfonia ERP

Zarządzane przez system Symfonia finanse http://www.tradiss.pl/system-sage-symfonia/wymagania-techniczne.html pozwalają na kompleksową obsługę zakupów, a także wspomaganie kontroli oraz planowanie. Na poziomie operacyjnym wspierany jest również dział logistyki lub zakupowy, przy pomocy mechanizmów automatycznych. Tworzą one zapotrzebowanie własne, na podstawie obcych zamówień. Obsługiwane są również transakcje przeprowadzane w obcych walutach, na przykład na rynkach unijnych i pozaunijnych. Zyskuje na tym także obsługiwana przez system Symfonia księgowość, ponieważ znacznie ułatwiona zostaje obsługa dokumentów eksportowych i importowych, razem z uwzględnieniem kosztów cła, akcyzy i nabycia. Dzięki oprogramowaniu Symfonia ERP tworzone są różne wersje językowe dokumentów. Zarządzana przez system Symfonia księgowość korzysta także z generowanych deklaracji, wspierania rozliczeń podatków oraz grupy funkcji wspomagających obsługę rozrachunków. Wszystkie raporty mogą być na bieżąco kontrolowane, razem z zaległościami płatniczymi oraz opisem urządzeń peryferyjnych.