Skip to content Skip to footer

O nadruku sublimacyjnym

Warto zadać sobie pytanie, ile ludzi zwraca uwagę na technologię nadruku? Można odnieść wrażenie, że raczej nie ma ich zbyt wiele. W zasadzie może nawet należy mówić po prostu o wyjątkach. W tekście nie będziemy przybliżać różnych rodzajów, weźmiemy sobie pod uwagę nadruk sublimacyjny.

Druk sublimacyjny na tkaninach — czyli jaki?

Przejdźmy do faktów, a mianowicie, kiedy nadruki na koszulkach są w technologii sublimacyjnej? Można powiedzieć, że nie trzeba być specjalistą od nadruku, żeby domyślić się, iż nadruk sublimacyjny musi mieć coś związanego z sublimacją. Darujmy sobie może szczegóły, najważniejsze, że mowa o technice wykorzystującej zjawisko sublimacji.Jak się łatwo również można domyślić, nie ma techniki, którą należy uznać za idealną. Zawsze znajdzie się coś, do czego można się przyczepić. Niemniej nie będziemy skupiać się na negatywnych aspektach. Jeżeli weźmiemy pod uwagę druk sublimacyjny na tkaninach i skupimy się na zaletach, na pewno należy wymienić full color, opłacalność nawet w przypadku małych zleceń oraz szybkość.

Brak interesujących nadruków sublimacyjnych na koszulkach

Na początku była mowa o tym, że pewnie ludzie nie zwracają uwagi na technologię nadruku. Dzieje się tak, dlatego że znaczenie ma treść. W tej części tekstu właśnie na niej się skupimy. Warto zadać sobie pytanie, co zrobić, jeżeli nadruki na koszulkach nie są interesujące pod względem treści? Czy jest jakieś rozwiązanie takiej sytuacji?Nie można wykluczyć, że dana działalność proponuje swoim klientom samodzielne zaprojektowanie wymarzonej koszulki (co za tym idzie, klienci odpowiadają za treść nadruków na koszulkach). Jest to bez wątpienia rozwiązanie, któremu wypada wyłącznie przyklasnąć, ale przed skorzystaniem z niego, dobrze zwrócić uwagę na technologię. Kto wie, być może rozwiązanie nie dotyczy druków sublimacyjnych na tkaninach. Wszystko jest możliwe.

Nadruk sublimacyjny — warto?

Biorąc pod uwagę to wszystko, co zostało powiedziane, nie ulega najmniejszej wątpliwości, że druk sublimacyjny jest dobrym rozwiązaniem. Nie wolno jednak zapominać o tym, co zostało wcześniej powiedziane, a mianowicie, że druk sublimacyjny na tkaninach to tylko jeden z wielu przykładów. Po prostu możliwości są różne, trzeba umieć z nich korzystać.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z https://nadrukisublimacyjne.pl/