Skip to content Skip to footer

O czym pamiętać podczas tworzenia CV po angielsku?

Obecnie bardzo wiele przedsiębiorstw podczas składania dokumentów aplikacyjnych wymaga również dołączenia życiorysu w języku angielskim. Z pewnością każdy, kto choć raz w ostatnim czasie aplikował na jakieś stanowisko w międzynarodowej firmie spotykał się z takim wymogiem. Zatem o czym powinniśmy pamiętać podczas tworzenia CV po angielsku?

Przede wszystkim odpowiednie słownictwo

Z pewnością najważniejszym elementem CV jest jego forma. Z tego powodu jeżeli decydujemy się na stworzenie CV po angielsku, powinniśmy przede wszystkim wybrać odpowiedni szablon. Jednak jeśli nasze dokumenty aplikacyjne w języku angielskim są wysyłane również w języku polskim, szablon powinien być jednolity. Dlatego w tym przypadku mamy ułatwione zadanie, ponieważ na podstawie naszego życiorysu po polsku możemy wykonać CV w języku angielskim.

Warto pamiętać, iż decydując się na wykonanie CV w języku angielskim powinniśmy przede wszystkim dobrać odpowiednie słownictwo. Jest to bardzo ważne, ponieważ prawidłowo wykonany dokument aplikacyjny zwiększa nasze szanse na otrzymanie wymarzonej pracy. Powinniśmy pokazać naszemu przyszłemu pracodawcy, iż jesteśmy profesjonalistami. Dlatego tego typu dokument powinien zostać wykonany bezbłędnie. Warto także użyć specjalistycznych słów.

Nie warto korzystać z translatora

Najczęstszym błędem, który popełnia bardzo dużo osób tworząc swoje CV w języku angielskim to tłumaczenie całego życiorysu w translatorze. Obecnie dzięki internetowi mamy praktycznie nieograniczone możliwości. W sieci możemy znaleźć bardzo wiele stron, które w ciągu kilku sekund przetłumaczą nam nawet cały życiorys. Brzmi nieprawdopodobnie zachęcająco, jednak nie warto korzystać z tego typu udogodnień.

Praktycznie każdy językoznawca zgodzi się z faktem, iż choć translator internetowy często jest pomocny, nie powinno się go wykorzystywać podczas tworzenia CV w języku angielskim. Może się okazać, iż w takim dokumencie pojawią się rażące błędy. Mogą to być przykładowo nieformalne zwroty lub też nieodpowiednio dobrane słownictwo. Z tego powodu podczas tworzenia tego typu dokumentu, powinniśmy w szczególności na to uważać.

Wbrew pozorom stworzenie odpowiedniego CV po angielsku nie jest takie trudne. Powinniśmy pamiętać, aby przede wszystkim używać tylko i wyłącznie specjalistycznego słownictwa, które najlepiej poszukiwać w słowniku. Należy mieć świadomość, iż przetłumaczenie swojego życiorysu na język angielski w translatorze nie będzie dobrym rozwiązaniem i przez to możemy nie otrzymać wymarzonej pracy.

Profesjonalne cv po angielsku napiszą dla Ciebie KreatorzyKariery