Skip to content Skip to footer

Nowoczesne rozwiązania w medycynie

Współczesna medycyna oferuje wiele nowoczesnych rozwiązań. Coraz częściej przeprowadza się zabiegi możliwie najmniej inwazyjne. Sprawia to, że okres powrotu do zdrowia zdecydowanie się skraca. We współczesnym świecie czas to bardzo ważna waluta. Dlatego zarówno pacjenci jak i lekarze chętnie sięgają po nowoczesne metody zabiegowe skracające czas rekonwalescencji.

Laparoskopia w medycynie

Laparoskopia to nowoczesne rozwiązanie umożliwiające sprawne przeprowadzanie zabiegów. Metoda ta polega na użyciu laparoskopu, który jest wprowadzany w ciało na specjalnej rurce z teleskopem. Laparoskop jest dodatkowo wyposażony w mocne światło oraz kamerkę.

Obraz z kamery umożliwia nie tylko dokładne przeprowadzanie zabiegów. Laparoskopia ginekologiczna to bardzo popularna obecnie metoda zarówno zabiegowa, jak i diagnostyczna. Można więc powiedzieć, że metoda laparoskopowa posiada zastosowanie zarówno w zabiegach jak i w samych badaniach.

Zastosowanie laparoskopii w ginekologii

Ginekologia to jeden z szybciej rozwijających się działów medycyny. Wraz ze wzrostem świadomości ludzi, rośnie zainteresowanie usługami ginekologicznymi. Coraz więcej kobiet zmagających się z różnymi dolegliwościami ginekologicznymi decyduje się na uzyskanie pomocy specjalisty.

Laparoskopia ginekologiczna to znakomita metoda badań nieprawidłowości. Lekarze za pomocą laparoskopu mogą bardzo dokładnie przyjrzeć się ewentualnym zaburzeniom budowy narządów płciowych. Laparoskopia jajników to metoda nie tylko na sprawdzanie poprawności ich budowy, ale także na usuwanie ewentualnych narostów czy torbieli.

Problem z niepłodnością

Wiele kobiet zmagających się z problemem z niepłodnością decyduje się na podjęcie leczenia. Laparoskopia ginekologiczna to bardzo popularna metoda badań, umożliwiająca zdiagnozowanie problemu bezpłodności.

Laparoskopia jajników pozwala na sprawdzić czy nie posiadają one torbieli czy zrostów uniemożliwiających zajście w ciążę. Dodatkowo laparoskopia ginekologiczna pozwala na sprawdzenie poprawności budowy wszystkich narządów rozrodczych. Użycie laparoskopu staje się coraz bardziej popularne w walce z niepłodnością.

Laparoskopia cieszy się coraz większym zainteresowaniem ze względu na mało inwazyjny sposób przeprowadzania zabiegów. Dzięki małemu nacięciu jakie jest wymagane przy metodzie laparoskopowej, pacjent może szybko powrócić do normalnego życia. W przeciwieństwie do normalnych zabiegów, zabiegi laparoskopii wymagają jedynie nacięcia, które nie przekracza 2 centymetrów. Mniejsze nacięcia oznaczają często mniejsze ryzyko powikłań. Nic więc dziwnego, że coraz więcej specjalistów korzysta z laparoskopii.