Skip to content Skip to footer

Niezbędnik myśliwego

Każdy myśliwy, który czynnie wykonuje swoje hobby posiada taki swój niezbędnik bez którego nie wybiera się na palowania. U początkujących myśliwych niezbędnik ten jest znacznie prostszy i mniejszy, z kolei u bardziej doświadczonych osób – akcesoriów jest znacznie więcej. Takie wszystkie sprzęty i pełne wyposażenie myśliwego znajdziemy prawie we wszystkich specjalistycznych sklepach myśliwskich oraz w sklepach internetowych, które bardzo dbają o odpowiednie wyposażenie. Co powinno znaleźć się w wyposażeniu osoby, która wybiera się na polowanie? Odpowiedź poniżej.

Kolimator myśliwski

Wszyscy Ci, którym zależy na prostym i szybkim namierzeniu celu oraz na tych celnych strzałach powinni zaopatrzyć się w kolimator myśliwski zwany także celownikiem kolimatorowy. To niewielkie urządzenie mocuje się do broni myśliwskiej i dzięki wyświetlonemu czerwonemu punkcików znacznie łatwiej namierzyć zwierzynę oraz w nią celnie strzelać. Taki celownik kolimatorowy jest niewielki i nie zajmuje dużo miejsca. W zależności od jego producenta – ceny bardzo wąchają się. Można bowiem kupić prosty celownik kolimatorowy już od 49 zł. Droższe wersje od typowych myśliwskich marek kosztują nawet 300 do 1000 zł.

Broń myśliwska

W zależności od poziomu myśliwego, jego wiedzy oraz doświadczenia – odpowiednia broń jest również miłe widziana na polowaniach. Na początek warto jednak zainwestować w dobre lecz niedrogie wiatrówki. W kolejnych latach wraz ze wzrostem naszych doświadczeń – lepsza broń będzie jak najbardziej wskazana. Broń każdego myślowego to jego podstawowy atrybut, który musi idealnie do niego pasować. Dobrze jest na takiej broni bardzo dobrze się znać oraz traktować ją z ogromnym szacunkiem i pokorą. Dobra broń myśliwska to także spory wydatek.

Podsumowanie

Bez względu, czy myśliwy dopiero zaczyna swoją przygodę z polowaniem, czy jest już doświadczonym myśliwym – każdy z nich ma taki swój niezbędnik, który zawsze towarzyszy mu, gdy ten wybiera się na łowy. Warto pamiętać, że myślistwo to pasja, która ma ogromne tradycje a do kół myśliwych dość ciężko się zapisać. Jeżeli już należymy do takiej wyjątkowej i zamkniętej grupy warto szanować swoją pasje i jak najwięcej uczyć się od tych doświadczonych osób, którzy należą do tej grupy przynajmniej od kilku pokoleń. A niestety takich prawdziwych myśliwych w naszym kraju jest coraz mniej.