Skip to content Skip to footer

Nadruk na materiale – nowoczesny sposób produkcji

Duże zapotrzebowanie rynku na coraz bardziej oryginalne i niepowtarzalne materiały dało możliwość wprowadzenia nowego sposobu ich pozyskiwania. Nadruki na tkaninach są odpowiedzią na produkcję poszukiwaną przez szeroko pojęty przemysł tekstylny. Branża prężnie się rozwija i proponuje nieograniczone możliwości wzornicze.

Czym jest nadruk na materiale?

Coraz bardziej popularne nadruki na tkaninach są wytwarzane za pomocą specjalistycznych maszyn drukujących, które steruje się komputerowo. Praktycznie każdy, nawet najbardziej wyszukany deseń, wzór, czy też motyw może być zaprogramowany i wykonany w najdrobniejszych detalach.

Wykorzystanie komputerowego oprogramowania do projektowania szablonów wzorniczych daje nieograniczone możliwości tworzenia nowych barw, odcieni, kompozycji kolorystycznych, a także przenoszenia na tkaninę każdej możliwej wizualizacji graficznej.

Gdzie wykorzystuje się nadruk na materiale?

Wzorzyste tkaniny uzyskane metodą nadruku są szeroko wykorzystywane w każdej dziedzinie produkcji tekstylnej. Dotyczy to zarówno producentów masowych, na skalę przemysłową, jak i odbiorców indywidualnych, szyjących na własne potrzeby.

Głównym użytkownikiem tego rodzaju tkanin jest przemysł odzieżowy oraz obuwniczy, gdzie wytwarza się kolekcje zgodnie z najnowszymi trendami w modzie.

Bardzo popularne jest użycie tkanin z nadrukami w produkcji meblarskiej, tapicerskiej, dodatków do wystroju wnętrz, a także wielu innych, w których materiały mogą znaleźć zastosowanie.

Jakie zalety posiadają materiały z nadrukiem?

Materiały produkowane metodą nadruku komputerowego są coraz bardziej popularne ze względu na ich ciekawe i niebanalne wzornictwo. Posiadają całą gamę motywów, kolorów oraz odcieni, a możliwości ich tworzenia są praktycznie nieograniczone.

Tkaniny z nadrukiem są praktyczne, odporne na środki piorące, mogą być użytkowane w taki sam sposób, jak to ma miejsce w przypadku materiałów wyprodukowanych tradycyjnymi metodami. Niczym nie różnią się od nich jeśli chodzi o cechy użytkowe.

Niewątpliwą zaletą produkcji materiałów z nadrukiem jest możliwość szybkiej zmiany koncepcji graficznej, dlatego wytwarza się krótkie serie, przez co są bardziej unikalne i oryginalne.