Skip to content Skip to footer

Endermologia – wyszczuplanie, ujędrnianie i redukcja bólu

Z zabiegu endermologii korzystają głównie te osoby, którym zależy na szczupłej i pozbawionej cellulitu sylwetce. Endermologia jest bowiem zabiegiem, który wyszczupla i niweluje cellulit. Taki zabieg można wykonać niemal na całym ciele, z wyjątkiem piersi. Zabieg endermologii można przeprowadzić także na twarzy w celu redukcji i wygładzenia zmarszczek.

Na czym polega masaż endermologiczny?

Endermologia jest masażem podciśnieniowym, który wykonuje się przy użyciu specjalnego aparatu, który oddziałuje na skórę oraz tkankę łączną. Masaż endermologiczny wykonywany jest przez urządzenie, którego głowica zasysa skórę za pomocą podciśnienia.

Przed przystąpieniem do zabiegu endermologii, pacjent proszony jest o włożenie specjalnego kombinezonu wykonanego z materiału, który zapewnia zachowanie higieny i bezpieczeństwa, a także chroni przed wyrywaniem włosków, podszczypywaniem czy innymi drobnymi urazami mechanicznymi.

Efekty endermologii

Już pierwszy zabieg endermologii może przynieść widoczne efekty. Niemniej jednak, aby przeprowadzić leczenie kompleksowo, pacjentom poleca się wykonanie 10-12 serii, po dwa zabiegi w tygodniu.

Endermologia zauważalnie wpływa na tempo pracy układu limfatycznego. Takie przyspieszenie przyczynia się do szybszego i bardziej efektywnego procesu wydalania toksyn i nadmiaru płynów z organizmu.

Zabieg endermologii jest wyjątkowo popularny wśród osób, którym zależy na wymodelowaniu sylwetki i przywróceniu jędrności skóry. Dzięki przyspieszeniu procesu produkcji włókien kolagenowych, endermologia jest niezwykle skuteczna w walce z cellulitem.

Dla kogo przeznaczony jest zabieg endermologii?

Na masaż endermologiczny zwykle decydują się osoby odchudzające się, których skóra straciła swoją jędrność podczas procesu odchudzania. Nie jest to jednak jedyne schorzenie, przy którym może pomóc endermologia.

Na ten zabieg często decydują się osoby, którym zależy na efekcie odmładzającym. Zabieg endermologii przeprowadzony na twarzy wygładza zmarszczki i przywraca owal twarzy.

Oprócz tego, endermologia jest pomocna w terapii leczenia bólu kręgosłupa, bólu mięśni czy przy problemach reumatycznych. Pacjenci, który zdecydowali się na endermologię w celach leczniczych, potwierdzają jej skuteczność już po pierwszym zabiegu.