Skip to content Skip to footer

Na co zwrócić uwagę przy zakupie zasłon zaciemniających?

Wiele osób urządzających mieszkanie bądź dom myśli przede wszystkim o komforcie swoim i jego mieszkańców. Dlatego też wybierając zasłony, warto zainteresować się ich szczególnym rodzajem, a mianowicie zasłonami zaciemniającymi, które są wizualnie bardzo ładne i spełniają kilka funkcji naraz.

Zasłony zaciemniające – pełna dyskrecja i komfort

Ten typ zasłon na pewno będzie odpowiadał osobom, które cenią sobie swoją prywatność. Zasłony zaciemniające pozwolą nam stworzyć w domu azyl i strefę, do której nikt z zewnątrz nie będzie miał dostępu.

Dzięki temu, że zasłony te są wyjątkowo grube, nieprześwitujące, możemy mieć pewność, że my oraz inni domownicy będziemy czuć się dobrze i komfortowo wewnątrz mieszkania. W końcu dom to miejsce, które kojarzymy z bezpieczeństwem i swobodą, więc warto dodatkowo o to zadbać, kupując właśnie zasłony zaciemniające.

Do jakich pomieszczeń nadają się zasłony zaciemniające?

Otóż najczęściej zdobią one okna w sypialni oraz pokoju dziennym lub salonie. Nadają się one również w pomieszczeniach, które mają okna od południowej strony i są mocno nasłonecznione. Jeśli zależy nam na przyciemnieniu tych pokoi, to ten rodzaj zasłon sprawdzi się najlepiej. Zakup zasłon zaciemniających docenimy szczególnie wtedy, gdy chcemy ograniczyć ilość światła w określonym miejscu np. w sypialni wczesnym rankiem.

Grube zasłony w takich miejscach pełnią różne funkcje między innymi termoizolacyjną oraz zacieniającą, a także akustyczną. Dzięki nim w gorące dni pomieszczenie nie nagrzewa się zanadto, a promienie słoneczne nie rażą mieszkańców, co jest dużym atutem tych zasłon. Poza tym wpływają one na wygłuszenie wielu dźwięków.

Walory estetyczne zasłon zaciemniających

Na rynku dostępne są różne zasłony maskujące. Znaleźć można zasłony jednokolorowe, wzorzyste, welurowe, ażurowe. Wybór jest naprawdę duży i każdy powinien znaleźć coś odpowiedniego do swojego domu.

Zasłony zaciemniające mogą w wyjątkowy sposób odmienić wygląd danego pomieszczenia. Potrafią one nadać ciepłą i przytulną atmosferę w sypialni albo sprawić, że salon będzie eleganci i wytworny. Warto przy ich kupnie zwrócić uwagę, z jakiego materiału są wykonane i czy są wykończone starannie. To, jak się prezentują, wpłynie na cały wystrój wnętrza.

Zasłony zaciemniające dostępne są w ofercie Vege Home.