Skip to content Skip to footer

Na co zwrócić uwagę, kiedy jedziemy nad morze z psem?

Nadmorskie miejscowości cieszą się dużą popularnością i są chętnie odwiedzane podczas urlopów. Wiele osób decyduje się na wyjazd z psem nad morze. Niekiedy nie mamy z kim zostawić pupila lub zwyczajnie nie chcemy się z nim rozstawać. Na co zwrócić uwagę, kiedy wybieramy się na wakacje z psem nad morze?

Bezpieczeństwo w trakcie podróży

Wszyscy wiemy, że zarówno kierowca, jak i pasażerowie, muszą bez wyjątku, korzystać z pasów bezpieczeństwa. Co jednak w przypadku naszego pupila? Drobne zwierzęta, jak koty czy psy typu York, można przewozić w specjalnym transporterze dla zwierząt. Warto jednak zadbać o ich wygodę i wyścielić wnętrze transportera czymś miękkim – kocem lub ręcznikiem. Nie wolno umieszczać transportera luzem w bagażniku, tylko trzeba przypiąć go pasami do siedzenia.

Dla dużych psów należy kupić specjalne szelki transportowe. Dzięki nim będziemy mogli przypiąć psa do tylnego siedzenia. Innym sposobem na bezpieczną podróż z psem jest zakup klatki dla psów, którą można zamontować w bagażniku. Dzięki temu pies nie będzie nam przeszkadzał w trakcie jazdy, a podczas hamowania będzie zupełnie bezpieczny.

Hotel przyjazny psom

Kiedy decydujemy się na wyjazd wraz z psem, musimy poszukać odpowiedniego hotelu. Nie warto ukrywać, że podróżujemy z psem, bo to może przysporzyć jedynie problemów. Najlepiej poszukać hotelu, który jest przyjazny zwierzętom inie ma problemu z goszczeniem czteronożnych gości. Nad morzem jest pełno takich placówek, więc nie powinniśmy mieć z tym żadnego problemu. Wiele ludzi decyduje się na wakacje z psem nad morzem, więc znalezienie zakwaterowania przyjaznego zwierzętom, jest naprawdę proste.

Zabezpieczenie psa przed zgubieniem

Zwierzę, znajdujące się w nowym otoczeniu, traci orientację i nie wie jak do nas wrócić. Dlatego bardzo ważne jest, by pies posiadał czipa, który pozwoli nam go łatwo zlokalizować, w przypadku zgubienia. Można również podpiąć psu do obroży karteczkę z podstawowymi informacjami jak imię psa i nasz numer telefonu. Dzięki temu, jeśli pies się zgubi i ktoś go znajdzie, łatwo będzie można się z nami skontaktować w celu oddania zguby.

Wakacje z psem nad morzem nie są trudne do zorganizowania. Trzeba zadbać o odpowiedni hotel, zdrowie zwierzaka, warunki podróży i uważać by pupil się nie zgubił. Jednak urlop ze zwierzęciem może być bardzo przyjemny, zarówno dla nas, jak i dla psa. Jeśli dobrze zorganizujemy taki wyjazd, nie powinniśmy mieć żadnych problemów podczas urlopu. Za to będziemy mogli cieszyć się spacerami na plaży wraz z naszym czworonożnym przyjacielem.