Skip to content Skip to footer

Masaże dla sportowców

Sportowiec bez masażu nie istnieje, ciągłe kontuzje, urazy, okresy rehabilitacyjne wymagają stałej opieki rehabilitanta i fizjoterapeuty. Ponadto odpowiednie masaże mają za zadanie przygotować sportowca do ciężkiego wysiłku, znacznie mu ulżyć i zmniejszyć ilość doznawanych kontuzji. Coraz częściej z dobrodziejstw masaży sportowych korzystają amatorzy przeróżnych sportów.

Co to jest masaż sportowy

Każda osoba, która zawodowo lub amatorsko zajmuje się jakimkolwiek sportem, jest objęta opieką fizjoterapeuty. Określone metody masaży sportowych mają za zadanie ochronę przed zakwasami, napięciem mięśni, mają pomóc szybko zregenerować ciało po przebytym wysiłku. Zawsze masaż sportowy jest jednym z elementów procesu przygotowawczego każdego sportowca. Dodatkowo organizm osoby uprawiającej sport jest wspomagany poprzez korzystanie z sauny czy odpowiednie kąpiele wodne.

Metody masażu sportowego

Sportowy masaż w Warszawie jest jak najbardziej popularny i to w mieście stołecznym jest on dostępny przy wielu kubach sportowych.Metody tego rodzaju masażu opierają się na podstawach masażu klasycznego. Jest jednak kilka sposobów masowania i jest to na przykład:
– głaskanie,
– rozcieranie,
– wyciskanie,
– ugniatanie,
-oklepywanie ciała.Wszystkie te praktyki są znacznie silniejsze i mocniejsze niż w przypadku stosowania ich u osób ze sportem w ogóle nie związanych.Sportowy masaż w Warszawie polecają także gabinety, w których odbywa się, między innymi, tajski czy chiński masaż.

Masaż nie relaksacyjny

Masażyści sportowców nie niosą swoim masażem relaksu tylko ból. Sportowcy nie mają być, dzięki masażowi, zrelaksowani i uspokojeni, wręcz przeciwnie masaż dla sportowca to część jego treningu, przygotowujący go do ciężkiego wysiłku.

Co najczęściej masuje się sportowcom

Określone partie ciała sportowców, narażone są na ciągłe kontuzje i tak sportowcom najczęściej masuje się łydki, zginacze bioder i mięsień pośladkowy średni. Masaż w Warszawie w odpowiednich miejscach uwzględnia potrzeby sportowców i masażyści, w takich miejscach, wspomagają sportowców.

Jakie wyróżnia się sposoby masażu sportowego?

Masaż sportowy to głównie cztery, konkretne metody.

Masaż sportowy podtrzymujący, czyli taki, który podtrzymuje kondycję sportowca i masaż sportowy startowy, dzięki któremu błyskawicznie rozgrzewane są mięśnie. Pierwszy rodzaj masażu wykonuje się w czasie gdy sportowiec ma przerwy w zawodach, drugi gdy czynnie i cały czas bez żadnych przerw uprawia sport.

Ponadto wyróżnia się także masaż przed wysiłkowy i treningowy.