Skip to content Skip to footer

Liposukcja laserowa

Podwójny podbródek to najczęściej zmora osób z nadmiernymi kilogramami. Druga broda skutecznie niszczy poczucie atrakcyjności oraz jest przyczyną licznych kompleksów. Na szczęście gabinety medycyny estetycznej poszerzają zakres świadczonych usług o małoinwazyjne zabiegi, pozwalające uzyskać szybki i trwały efekt korekty podbródka.

Liposukcja laserowa okolic szyi i podbródka

Chcąc usunąć nadmiar tkanki tłuszczowej z obszaru szyi i podbródka warto zastanowić się nad liposukcją laserową, która jest świetną alternatywą dla tradycyjnego zabiegu operacyjnego. Efekty są zauważalne w ciągu kilku dni od przeprowadzonego zabiegu, gdyż wiązki lasera rozbijają tkankę tłuszczową, która następnie jest sukcesywnie wydalana przez organizm.

Jak sama nazwa wskazuje zabieg korekty podbródka odbywa się przy użyciu dedykowanego urządzenia laserowego, a na skórze wykonywane jest jedynie niewielkie nacięcie. Co najważniejsze, przeprowadzona korekta nie wymaga zakładania szwów chirurgicznych.

Kwalifikacja do laserowego zabiegu usunięcia tkanki tłuszczowej z okolicy podbródka

Korekta podbródka poprzez liposukcję laserową wymaga oczywiście wstępnej konsultacji ze specjalistą. Lekarz oceni jaki obszar należy poddać zabiegowi oraz zleci wykonanie podstawowych badań, które pozwolą określić stan zdrowia pacjenta. Taka forma zabiegu gwarantuje ogromną precyzję oraz bardzo zadowalające efekty. Skóra staje się napięta i ujędrniona a sam zabieg bardzo często nie wymaga nawet znieczulenia. Zabiegi przy pomocy lasera umożliwiają jak najmniejszą ingerencję w organizm oraz minimalizują ryzyko komplikacji.

Jak długo utrzymuje się efekt?

Oczywiście sam zabieg to połowa sukcesu, aby na długi okres czasu uzyskać zadowalające efekt. Pacjent powinien prowadzić aktywny tryb życia oraz przestrzegać zdrowej i zbilansowanej diety, która pozwoli zapobiec wahaniom wagi i przyrostom tkanki tłuszczowej.

Laserowa korekta podbródka w wielu klinikach dostępna jest w bardzo atrakcyjnych cenach, niekiedy jest to kwota poniżej tysiąca złotych. Co więcej, płatność można rozłożyć na wygodne do spłaty raty, dzięki czemu praktycznie każdy może pozwolić sobie na spełnienie marzenia o subtelnym i doskonale zarysowanym podbródku.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Dermoklinika