Skip to content Skip to footer

Licówki i koronki porcelanowe

Stomatologia estetyczna Katowice to doskonała propozycja dla wszystkich tych osób, które chcą mieć nowy uśmiech, piękny kształt i kolor zębów. Dzięki nowoczesnej technice dentystycznej nasze zęby mogą wyglądać pięknie i naturalnie. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo jakie są najskuteczniejsze zabiegi stomatologiczne Katowice, które wykorzystuje się do poprawienia estetyki uśmiechu i nie tylko.

Licówki porcelanowe

W dzisiejszych czasach jednym z najskuteczniejszych sposobów poprawy estetyki uśmiechu jest oczywiście zastosowanie specjalnych licówek porcelanowych, które z roku na rok cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Licówki to nic innego jak cienkie, porcelanowe nakładki, które najczęściej mocowane są do powierzchni odpowiednio przygotowanych zębów. Ten niesamowity rodzaj uzupełnienia uzębienia wykorzystuje się w odcinku przednim. Jedynym warunkiem jest brak bardzo dużych wypełnień w zębach. Dzięki licówce porcelanowej można poprawić nie tylko kształt i wielkość, ale również kolor zębów. Profesjonalne zabiegi stomatologiczne Katowice umożliwiają także dzięki licówkom skorygować stosunkowo niewielkie wady zgryzu.

Korony i mosty protetyczne

Współczesna stomatologia estetyczna w Katowicach daje nam również możliwość skorzystania z koron i mostów porcelanowych. Jest to doskonałe rozwiązanie przede wszystkim dla tych osób, które chcą szybko i w bardzo estetyczny sposób odbudować zwoje zniszczone zęby. Komputerowe techniki pozwalają wykonać tzw. „czapeczki” na których to tworzony jest właściwy ząb. Dzięki tej nowoczesnej technice można liczyć na idealne dopasowanie do zęba. Pamiętać należy o tym, że to właśnie szczelność przylegania specjalnego uzupełnienia do tkanek zęba w dużej mierze jest najważniejszym czynnikiem decydującym o trwałości mostów i koron. Wytrzymała podbudowa, która umieszczona jest na oszlifowanym zębie, jest praktycznie nie widoczna. Co najważniejsze prawidłowo wykonana korona porcelanowa może służyć pacjentom nawet przez kilkadziesiąt lat użytkowania.

Nanocząstki złota i srebra

Współczesna stomatologia estetyczna Katowice korzysta także z nanocząstek srebra i złota, które są dodatkowymi zabezpieczeniami zęba. Magiczne nanocząsteczki złota i srebra znakomicie przedłużają trwałość korony porcelanowej i co najważniejsze zapobiegają również próchnicy wtórnej, która jest w ostatnim czasie bardzo dużym problemem. W przypadku zębów przednich warto skorzystać przed wszystkim z koron pełnoceramicznych, dzięki którym można uzyskać zdecydowanie najciekawsze efekty estetyczne.

Więcej na stronie https://dental-team.pl/uslugi/stomatologia-estetyczna/