Skip to content Skip to footer

Kubki jednorazowe plastikowe – dlaczego powinny znaleźć się w każdym domu i firmie?

Kubki jednorazowe plastikowe wykorzystujemy bardzo często. Pijąc kawę w drodze do pracy, na eventach, gdzie serwowane są zimne napoje czy w pracy, gdzie automat z wodą jest niezbędny. Jak wybrać odpowiedni kubek jednorazowy?

Dlaczego korzystamy z kubków jednorazowych plastikowych?

Kubeczki plastikowe są powszechnie używane w punktach gastronomicznych, na stacjach benzynowych czy w miejscach pracy. Są one łatwe w użyciu, ich cena jest atrakcyjna, a do tego mogą stać się świetnym nośnikiem reklamy.

Kubki jednorazowe coraz częściej są również wykorzystywane w domach. W czasie imprez na działce czy weekendowych wypadów za miasto warto postawić na kubki jednorazowe plastikowe. Są lekkie, wytrzymałe i świetnie trzymają temperaturę. Po skończonym posiłku można je wyrzucić. Nie trzeba myć i wieźć do domu. Są wygodne w użyciu i trwałe.

Kubeczki plastikowe sprawdzają się również w czasie imprez dla dzieci. Rodzice mogą być pewni, że nic się nie stanie. Dzieci nie zrobią sobie krzywdy, co mogłoby się wydarzyć, gdyby maluchy używały naczyń szklanych.

Kubeczki plastikowe – zalety

Kubki jednorazowe plastikowe są używane bardzo często. Nie ma się czemu dziwić. Są wygodne i stosunkowo tanie. Ich zaletą jest duża różnorodność. Kubeczki plastikowe mogą mieć dowolne kolory oraz zróżnicowane kształty. Dzięki temu wyglądają bardzo interesująco i sprawdzą się na każdej imprezie zarówno firmowej, jak i prywatnej.

Warto pamiętać, że kubki jednorazowe plastikowe mogą być wykonane z polimerów pochodzących z paliw kopalnych, ale również wyróżniamy kubki biodegradowalne oraz plastikowe kubki do kompostowania, które po przejściu odpowiednich procesów przemysłowych zmieniają się w nawóz organiczny. W przypadku tych naczyń nie można powiedzieć, że są one szkodliwe dla środowiska naturalnego.

Wybierając kubeczki plastikowe należy pamiętać, że jest ich kilka rodzajów. Kubki jednorazowe plastikowe wykonane z polipropynelu są odporne również na wysokie temperatury. Ich zaletą jest również to, że nie wydzielają zapachów i każdy napój będzie w nich aromatyczny.

Warto również pamiętać, że kubeczki jednorazowe plastikowe można również wykorzystać, by podgrzać napój w mikrofalówce. Jest to bardzo przydatne, gdy przed nami długie godziny pracy, a kawa właśnie straciła odpowiednią temperaturę.