Skip to content Skip to footer

Kilka słów na temat skoków tandemowych

Skakanie ze spadochronem daje masę frajdy i radości. Nie da się ukryć, że ludzie lubiący adrenalinę i mocne wrażenia bez wątpienia będą zachwyceni. Warto wiedzieć o tym, że pierwszy krok to skoki tandemowe. To skoki wykonywane w towarzystwie drugiej osoby, która dba o bezpieczeństwo i prawidłowy przebieg lotu.

Czym są skoki tandemowe?

Podczas skoków tandemowych jest się połączonym specjalną uprzężą z drugą osobą, która posiada spadochron oraz spadochron zapasowy. To instruktor, który czuwa nad bezpieczeństwem i ma na swoim koncie wiele lotów.

Do takiego skakania nie są potrzebne żadne wcześniejsze szkolenia, badania lekarskie i pozwolenia. Można zatem dosłownie zdecydować się z godziny na godzinę, o ile oczywiście są wolne miejsca do skoku. Samolot wyniesie nas na wysokość około 4 tysięcy metrów, skąd swobodne spadanie trwa przez około 45 sekund. Później należy rozłożyć spadochron i miękko wylądować. Wszystko to w asyście drugiego człowieka.

Dla kogo skok w tandemie?

Komu spodoba się takie skakanie? Na pewno każdemu, kto uwielbia przygody, adrenalinę, wrażenia. Ze skoków tandemowych mogą korzystać dorośli, w tym również osoby niepełnosprawne, a nawet dzieci.

Zwykle dla każdego to po prostu pierwsza przygoda, jeżeli chodzi o skakanie ze spadochronem. B skakać samodzielnie trzeba bowiem przejść kurs, na który trzeba się wcześniej zapisać. Do skakania w tandemie kurs nie jest potrzebny. Wszystkim zajmuje się potem druga osoba, która czuwa nad bezpieczeństwem i tak naprawdę to ona odpowiedziała na jest za to, by cały skok, a także lądowanie przebiegu bez zarzutu.

Skok w tandemie na prezent

Skok w tandemie może być wspaniałym pomysłem na prezent lub upominek z jakiejś ważnej okazji. Można kupić taki skok na przykład dla swojej bliskiej osoby, robiąc jej w ten sposób wspaniałą niespodziankę.

Ze skoków w tandemie bardzo często korzystają również ludzie podczas wakacji. Dlaczego właśnie wtedy? Bo bo zwykle właśnie podczas urlopu chcemy świetnie się bawić, ale też przeżyć niesamowite przygody, które pozostaną w naszej pamięci na długie lata. Skoki tandemowe mogą być właśnie taką przygodą, która sprawi, że poczujemy niesamowite szczęście, pozytywną energię, a także nabierzemy odwagi i wiary w siebie.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy PL Strefa.