Skip to content Skip to footer

Kalendarze ścienne z nadrukiem firmowym – użytkowa reklama

W marketingu używa się wielu różnych form reklamy, a jednym z nich są kalendarze plakatowe i kalendarze planszowe. Tego rodzaju gadżety są obecnie bardzo popularne ze względu na wszechstronne zastosowanie oraz możliwość niezbyt kosztownego obdarowania klientów firmy.

Czym są kalendarze plakatowe oraz kalendarze planszowe?

W zasadzie tego rodzaju kalendarze plakatowe ścienne posiadają podobne cechy, ale różnią się od siebie układem graficznym. Kalendarz planszowy posiada zbiór stron, na których zawarte są daty w układzie miesięcznym, a odpowiednik plakatowy na jednej dużej stronie ma zamieszczone kalendarium wszystkich dni i miesięcy w roku.

Kalendarze ścienne produkowane na indywidualne zamówienie klienta posiada odpowiednio zaprojektowaną szatę graficzną, logo, dane teleadresowe, a także kolorystykę, która jednoznacznie kojarzy się z daną firmą. Te estetyczne kalendarze reklamowe przedsiębiorcy bardzo chętnie wykorzystują w kontaktach ze swoimi klientami.

Dlaczego kalendarze ścienne są tak popularne wśród firm?

Przede wszystkim tego rodzaju przedmioty posiadają bardzo dobre walory reklamowe, ponieważ można na nich zamieścić wiele interesujących z punktu widzenia odbiorcy informacji. Wyraziste logo oraz specyficzna kolorystyka przyciąga wzrok, sprawia, że odbiorca na dłużej zatrzymuje się, aby odczytać treść.

Te doskonałe nośniki reklamowe nie są przedmiotami jednorazowego użytku, dobrze zaprojektowany kalendarz jest użytkowany przez cały rok i jeśli zawieszono go na odpowiednio widocznym miejscu może znacznie wpłynąć na rozpoznawalność firmy, która go zamówiła.

Jakie walory kalendarzy plakatowych oraz planszowych sprawiają, że przedsiębiorcy chętnie je zamawiają?

Na ogromną popularność kalendarzy plakatowych oraz planszowych z całą pewnością wpływają ich niezbyt wygórowane koszy produkcji. Za na prawdę niewielkie pieniądze można zamówić prawdziwe małe dzieła sztuki graficznej, które będą zdobiły, a jednocześnie wypełniały swoje funkcje użytkowe. Eleganckie w formie kalendarze są inwestycją w roczne użytkowanie.

Zamówione w wyspecjalizowanej firmie graficznej kalendarze są zawsze ciekawym i niezobowiązującym prezentem dla klientów, tym bardziej, że w większości biur takich elementów po prostu nie może zabraknąć. Obdarowany klient z pewnością będzie z takiego upominku korzystał.