Skip to content Skip to footer

Kalendarze biurkowe, książkowe i ścienne – który wybrać?

Kalendarz jest nierozłącznym elementem, który znajduje się w każdym domu oraz w miejscu pracy. Głównym zadaniem jest wskazywanie daty, ale może to być także notatnik, w którym zapisujemy spotkania i ważne wydarzenia. Kalendarze to także piękne ozdoby, które wiszą na ścianie w formie plakatu lub stoją na biurku stanowiąc piękne wyposażenie.

Jaki kalendarz wybrać?

Kalendarze biurkowe, jak sama nazwa wskazuje, przystosowane są do postawienia na biurku. Świetnie sprawdzają się w gabinetach, wszędzie tam, gdzie obsługuje się klienta oraz w domu, w pokoju gdzie stoi biurko.

Forma książkowa polecana jest osobom, które prowadzą aktywny tryb życia i często mają spotkania w różnych miejscach i z różnymi osobami. Taki kalendarz stanowi świetne źródło informacji.

Ścienna forma to najlepsze rozwiązanie do domu. Zazwyczaj taki kalendarz wisi w kuchni lub w przedpokoju. Takiego kalendarza nie może zabraknąć także w żadnym zakładzie i biurze.

Kalendarz jako fajny pomysł na prezent

Istnieje możliwość zakupu kalendarza na zamówienie. Co to oznacza? Mianowicie można go spersonalizować. W środku może znaleźć się dedykacja, zdjęcie lub prezentacja firmy, jako forma reklamy. Można wytłoczyć napis na okładce. Kalendarze biurkowe lub ścienne mogą posiadać zdjęcie lub grafikę, która jest nam bliska.

Może dla niektórych wydać się to mało atrakcyjny prezent. Jednak jest to wyjątkowy dar, który odpowiednio spersonalizowany i wybrany może być nie tylko praktycznym gadżetem, ale także piękną ozdobą, która przyciągnie wzrok każdego. Dodatkowo można do kompletu dokupić notatnik, długopis lub inny gadżet z tej samej serii.

Kalendarz dla dzieci i dorosłych

W szczególności kalendarze biurkowe i ścienne stanowić mogą znakomitą ozdobę, która stoi lub wisi w pokoju. Dla dzieciaków najchętniej wybierane są kalendarze z postaciami z bajek. Nastolatkowie preferują różne krajobrazy lub postaci z ulubionych seriali lub gwiazdy muzyki. Dorośli lubią kalendarze ze zwierzętami. Szczególnie dobrze sprzedają się koty i psy.

Kalendarz jest potrzebny każdemu, a więc warto poświęcić trochę czasu, aby wybrać taki, który będzie ładny. Bo przecież z kalendarza korzysta się cały rok, więc miło jest patrzeć na coś przyjemnego, co sprawia nam radość.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Ateko.