Skip to content Skip to footer

Jakie ścianki do kabiny prysznicowej?

Kabina prysznicowa dla wielu osób jest nieodłącznym elementem wyposażenia łazienki. Niektórzy nie wyobrażają sobie bez niej życia, ceniąc ponad wszystko szybkie, gorące, odżywcze kąpiele. Ścianki do kabiny prysznicowej pozwalają na dostosowanie jej wielkości do pozostałych elementów wyposażenia łazienki.

Zalety ścianek prysznicowych

Ścianki do kabiny prysznicowej są popularne z wielu powodów. Przede wszystkim, można wykorzystać je nawet w niewielkich łazienkach, pozwalając na wygodne zaaranżowanie kabiny prysznicowej. Ścianka szklana jest neutralna i nie dominuje nad pozostałymi elementami wyposażenia wnętrza. Dzięki odpowiednio dobranym ściankom prysznicowym można zabudować kabinę dokładnie w taki sposób, jaki jest w danym momencie potrzebny. Ścianki prysznicowe można zamontować bezpośrednio na podłodze łazienki, jak i brodziku, co oznacza, że są bardzo funkcjonalne.

Na jakie ścianki do kabiny prysznicowej zdecydować?

W sklepach znaleźć można różnego rodzaju ścianki prysznicowe. Przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na ich parametry, jeśli przy ich zastosowaniu chcesz się uzyskać solidną i trwałą konstrukcję kabiny natryskowej. Jeśli chodzi o materiał, z jakiego wykonane są ścianki do kabiny prysznicowej, to zdecydowanie największą popularnością cieszy się szkło. Ścianka musi zostać wykonana ze szkła hartowanego, które charakteryzuje się wysoką wytrzymałością, zwłaszcza na urazy mechaniczne, o które nie jest trudno podczas brania prysznica.

Nawet jeśli ścianka wykonana ze szkła hartowanego ulegnie uszkodzeniu, to nie rozpadnie się na ostre kawałki, które mogą być przyczyną poważnych zranień. Warto zwrócić uwagę na ścianki do kabiny prysznicowej, które posiadają specjalną powłokę, ułatwiającą ich czyszczenie. Nie jest ona zauważalna gołym okiem, ale zdecydowanie ogranicza powstawanie zacieków i osadów, które trudno usunąć. Do kupna ścianek należy przywiązać szczególną uwagę, jako że z pewnością jest to zakup, który posłuży przez wiele kolejnych lat, powinien więc być wysokiej jakości.