Skip to content Skip to footer

Jakie miejsca odwiedzić nad morzem?

Wiele osób planuje wypoczynek nad polskim morzem. Nie każdy jednak jest stworzony do tego, aby cały dzień leżeć na plaży. Na szczęście możliwości jest o wiele więcej, a więc nie warto się ograniczać. Atrakcji nad morzem jest na tyle dużo, że każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Nie ma większego znaczenia, czy planujemy wyjazd rodzinny, czy też romantyczny wypad z drugą połówką.

Dźwig portowy – Żuraw

Atrakcje nad morzem to przede wszystkim zabytkowe lokacje, które warto jest zobaczyć. Będąc w Gdańsku warto jest zobaczyć dźwig portowy Żuraw. Trzeba wiedzieć, że jest to jeden z najpopularniejszych symboli wspomnianego miasta. Ciekawym faktem jest również to, że w średniowiecznej Europie był to największy dźwig portowy. W pobliżu znajduje się deptak, gdzie można chwilę odpocząć i przygotować się do dalszego zwiedzania. Dużym zainteresowaniem turystów cieszą się przede wszystkim pobliskie wystawy łodzi wiosłowych, czy też żaglowych.

Bazylika Mariacka

Bazylika Mariacka to jeden z najsławniejszych obiektów w całym województwie pomorskim. Opisywany kościół utrzymany jest w późnogotyckim stylu. Szczególny zachwyt wzbudza sklepienie – zostało ono częściowo rekonstruowane po wojnie, jednak nie utraciło swojego pierwotnego charakteru oraz uroku. Pewne jest to, że warto wykupić bilet wstępu na wieżę. Oglądanie miasta z góry jest niezapomnianym przeżyciem. Panorama Trójmiasta zachwyca nawet zagranicznych gości.

Park Oliwski

Atrakcje nad morzem dla całej rodziny to również długie spacery w pięknych sceneriach. Park Oliwski to miejsce pełne zieleni, gdzie znajdują się klimatyczne alejki i wygodne ławeczki. Plusem jest fakt, że miejsce jest zadbane, ciche i spokojne. Warto wiedzieć, że powierzchnia parku wynosi 10 ha. Południowa część utrzymana jest w stylu rokoko, a północna w stylu angielskich ogrodów. W 1956 roku omawianemu obiektowi nadano imię Adama Mickiewicza. Prezentowane miejsce doskonale sprawdzi się w przypadku osób, które poszukują romantycznej lokacji, gdzie można spędzić czas we dwoje.

Katedra św. Jana Chrzciciela

Atrakcje nad morzem zlokalizowane są w niemal każdej miejscowości. Katedra św. Jana Chrzciciela znajdująca się w Kamieniu Pomorskim to kolejna propozycja dla tych, którzy doceniają piękno obiektów sakralnych. Trzeba zaznaczyć, że znajduje się tutaj również muzeum, gdzie można zobaczyć m.in. ekspozycję obrazów, czy też broni. Opisywany budynek utrzymany jest w stylu gotyckim.