Skip to content Skip to footer

Jak zintegrować zespół

Przygotowanie udanej imprezy integracyjnej nie jest prostym zadainem, o cyzm napisano już wiele słów. W opracowaniach na ten temat znaleźć można zarówno mądre rady, jak i całkiem nierozsądne, oderwane od rzeczywistości uwagi. Z jednych i z drugich wypływa całkiem sporo wniosków. Co więc ma o tym myśleć ktoś, kto chciałby dla swojego przedsiębiosrtwa zamówić zorganizowanie tego typu wydarzenia?

Przede wszystkim zamiast przejmować się co jest gdzie napisane, powinien skonsultować się ze specjalistami od organizowania eventów. Doradzą oni m.in. gdzie wszystko powinno się odbyć. Przykłądowo można miec do wyboru imprezy integracyjne w mieście Poznań, festyny na obrzerzach miast lub gry terenowe w górach, w okolicy szlaków turystycznych.

Doradzić mogą też jakiego typu i w jakiej konwencji mogą być tego typu imprezy. I tak mogą to być gry scenariuszowe, ale równie dobrze zorganizowane mogą zostać również gry terenowe bazujące na sportach ekstremalnych lub zabawach drużynowych. Doskonałym przykładem mogą tu być pojedynki drużyn grających w paintball. Oczywiscie takie coś może się odbyć w bardzo różnych sceneriach, od terenów zielonych, aż po opuszczone hale fabryczne wynajmowane specjalnie na tę okazję. Różne tereny oznaczają tu zupełnie inne emocje, inne wyzwania i inny klimat.