Skip to content Skip to footer

Dlaczego warto uczyć się języka hiszpańskiego?

Język hiszpański cieszy się coraz większą popularnością, zarówno w szkołach językowych, jak i w szkołach publicznych. Jest on jednym z najpowszechniejszych języków na świecie. Dodatkową zachętą do nauki hiszpańskiego, jest piękne brzmienie tego języka i ciekawa kultura krajów hiszpańskojęzycznych.

Znajomość języka hiszpańskiego to wielki atut

Powszechnie uważa się, że znajomość języka angielskiego to obecnie standard wśród osób ubiegających się o pracę, na przykład w korporacji. W praktyce bywa z tym różnie, ale wiele dużych firm obecnie wymaga od kandydatów znajomości więcej niż jednego języka obcego.

Według statystyk, tylko niewielki odsetek świeżo upieczonych absolwentów może pochwalić się biegłą znajomością dwóch języków obcych. Dlatego też CV, w którym widnieje zapis o opanowaniu dwóch języków, najlepiej potwierdzony odpowiednimi certyfikatami, jest gwarancją ciekawej i dobrze płatnej posady. Znajomość języka hiszpańskiego robi duże wrażenie na pracodawcy, dlatego jego znajomość można uznać za swój mocny atut.

Dlaczego język hiszpański?

Język hiszpański jest językiem, którego używa się w kilkudziesięciu krajach. Szacuje się, że językiem tym posługuje się około 500 milionów osób na całym świecie. Jest to drugi, tuż po angielskim, najczęściej nauczany język na świecie.

Opanowanie języka hiszpańskiego jest zatem niezwykle praktyczną umiejętnością. Znajomość hiszpańskiego otwiera niezwykle szeroki wachlarz możliwości. Od wyższej i ciekawszej płacy do możliwości bezpośredniego zapoznania się z kulturą wielu państw.

Jak nauczyć się języka hiszpańskiego?

Najlepszym sposobem na nauczenie się tego pięknego języka jest zapisanie się na kurs hiszpańskiego? Dla osoby początkującej zajęcia grupowe są najczęściej polecaną opcją. Podczas takiego kursu słuchacz nie tylko nabywa nowe umiejętności, ale także zawiera nowe, ciekawe znajomości.

Dlaczego warto zapisać się na kurs hiszpańskiego? Z bardzo prostego powodu. Obecność lektora, który na bieżąco tłumaczy kolejne zagadnienia i koryguje błędy, to dla słuchacza ogromne udogodnienie. Poza tym uczestnictwo w grupowym kursie języka hiszpańskiego stwarza możliwość regularnego ćwiczenia dialogów i porozumiewania się po hiszpańsku w codziennych sytuacjach.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy International House Wrocław.