Skip to content Skip to footer

Jak wybrać dobrego adwokata?

Wybór adwokata to trudna decyzja, tak więc w pierwszej kolejności należy wykonać rozeznanie rynku. Pamiętajmy, że to od jakości świadczonych przez niego usług zależą w dużej mierze losy naszej sprawy. Właśnie dlatego tak ważne jest to, aby wybrać doświadczonego i wyspecjalizowanego adwokata Katowice. Na co zwrócić szczególną uwagę?

Doświadczenie

Adwokat Katowice, który działa w branży już kilkanaście lat z pewnością spotkał się już z problemem podobnym do naszego. Każdego roku zwiększa się ilość kancelarii prawnych, jednak tylko nieliczne odnoszą sukces. Właśnie dlatego warto podejść ostrożnie do adwokatów, którzy dopiero rozpoczynają swoją karierę. Dotyczy to szczególnie trudnych i złożonych spraw, które wymagają przede wszystkim ogromnych pokładów wiedzy.

Warto jednak wziąć pod uwagę, że nie zawsze dłuższy staż oznacza wyższy poziom usług. Osoby pracujące kilkadziesiąt lat często wpadają w monotonię, przez co działają schematycznie. Adwokaci Katowice z energią do działania i chęcią poszerzania swoich horyzontów mogą okazać się skuteczniejsi.

Opinie klientów

Przed wybraniem się do adwokata warto sprawdzić opinie na jego temat. Być może przydadzą się nam one podczas podejmowania decyzji. W sieci w ciągu kilku minut znajdziemy oceny wcześniejszych klientów. Powinny być one dla nas jedynie sugestią. Należy uwzględnić, że zdecydowana większość zadowolonych osób nie podejmuje żadnych działań. Osoba niezadowolona zrobi wszystko, aby wyrazić swoją złość. Z tego względu nawet dobry adwokat musi liczyć się z niepochlebnymi komentarzami.

Zanim zdecydujemy się na pomoc prawną dobrze poprosić jest bliskie nam osoby o rekomendację. Być może korzystali oni z usług adwokata i mogą szczerze polecić nam lub odradzić daną kancelarię. Uważajmy jednak na znajomych, którzy zawsze i wszędzie będą polecać nam członków swojej rodziny, czy też przyjaciół. Nie jest to wartościowa rekomendacja.

Pozytywne pierwsze wrażenie

Po wybraniu adwokata przychodzi czas na spotkanie. Pierwsze wrażenie ma ogromne znaczenie. Trzeba podkreślić, że jedna wizyta nie jest równoznaczna z nawiązaniem współpracy. Dobrze jest sprawdzić, czy dana osoba wzbudza nasze zaufanie. Często musimy zdradzać jej bardzo intymne szczegóły naszego życia.

Nawiązując współpracę z prawnikiem istotne jest to, aby komunikacja znajdowała się na zadowalającym poziomie. Wiadomym jest, że liczą się przede wszystkim kompetencje, ale powinniśmy również poczuć kompleksowe wsparcie i zainteresowanie. Nie możemy być jedynie kolejnym klientem, którego trzeba odhaczyć na liście.