Skip to content Skip to footer

Jak działa Google Moja Firma?

Google to najpopularniejsza przeglądarka na świecie, z której korzysta zdecydowana większość użytkowników internetu. W Polsce z Google codziennie korzysta aż 99% internautów! To właśnie dlatego reklama firmy w Google jest tak ważna.

Reklama firmy w sieci

Internet stał się już stałym elementem codziennego życia większości ludzi. Za pośrednictwem tego medium dokonuje się zakupów, a także wyszukuje się ogromną liczbę informacji o produktach i usługach. To właśnie dlatego tak ważna w dzisiejszych czasach jest obecność firmy w sieci. Dzięki internetowi nawet małe i średniej wielkości przedsiębiorstwa mogą przy niskim nakładzie kosztów dotrzeć do wielu potencjalnych klientów.

Google Moja Firma

Google wspiera przedsiębiorców i przygotowało dla nich szereg darmowych narzędzi, które pozwalają dotrzeć do klientów zainteresowanych świadczonymi przez nich usługami. Bezpłatny profil Google Maps firma pozwala kontaktować się z klientami. Google Moja Firma to również wizytówka google firmy, która pozwala lokalnie pozyskać klientów i to bez żadnych dodatkowych opłat.

Wizytówka w Google

Profil firmy w Google Maps firma powinien zostać zoptymalizowany w taki sposób, aby klienci mieli łatwy dostęp do podstawowych informacji dotyczących działalności firmy. Wizytówka Gogle powinna więc zawierać informacje o oferowanych przez firmę produktach i usługach. Należy również zadbać o aktualne dane kontaktowe, o link do strony internetowej i o informacje dotyczące godzin otwarcia firmy. Wizytówka w Google daje także możliwość umieszczenia fotografii, które mogą skutecznie przyciągnąć uwagę potencjalnych klientów.

Reklamy Google AdWords

Wizytówka Google pozwala zwiększyć rozpoznawalność firmy na lokalnym rynku. Zadowoleni klienci mogą zostawiać opinie i recenzje, co pozwoli zwiększyć zaufanie do marki. Oczywiście dodatkowe korzyści zapewniają płatne reklamy Google AdWords, które mogą zostać dopasowane do każdego budżetu, jaki tylko przedsiębiorca jest gotowy poświęcić na reklamę.

Jak działają reklamy Google AdWords

Reklamy Google AdWords wyświetlane są użytkownikom, którzy wyszukali odpowiednie słowa kluczowe związane z ofertami reklamowanych firm. W przypadku reklam Google AdWords płaci się jedynie za kliknięcie, a pierwszeństwo w kolejności wyświetlenia mają te firmy, które zaproponowały najwyższą stawkę za jedno kliknięcie. Ten system pozwala więc optymalizować koszty reklamy i daje możliwość przewidzenia, jakie są koszty pozyskania jednego klienta.