Skip to content Skip to footer

Jak czyścić skrzynie z plastiku?

Aby skrzynie plastikowe przez cały czas były bezpiecznym środkiem do transportowania lub przechowywania towarów, koniecznie trzeba je regularnie czyścić i dezynfekować. Przy tych czynnościach zawsze zaleca się postępować zgodnie z ogólnie przyjętymi zasadami.

Podstawowe zasady mycia skrzyni plastikowych

Produkty przeznaczone do wielokrotnego użytku – czy to skrzynie plastikowe duże, czy to skrzynie małe – jak najbardziej mogą być czyszczone na mokro. Sugeruje się, by na samym początku usunąć z nich większe i poważniejsze zabrudzenia. Dopiero gdy zostaną one całkowicie wyeliminowane, można zająć się całą powierzchnią skrzyni, myjąc ją normalnie przy pomocy mieszanki wody i zwykłego mydła.

Po przeprowadzonym czyszczeniu skrzynię plastikową trzeba oczywiście dokładnie spłukać samą wodą, oczyszczając ją z ewentualnych mydlin, piany i pozostałych zabrudzeń. Następnie powinno się od razu ją wysuszyć, zanim ponownie się jej użyje.

Prosty trik ułatwiający mycie

Ręczne czyszczenie bywa jednak stosunkowo trudne, dlatego też mycie plastikowych skrzyni warto sobie ułatwić przy pomocy pewnych bardzo prostych narzędzi. Świetnie sprawdzi się tutaj chociażby zwykły wąż ogrodowy. Wystarczy go uruchomić i nakierować na skrzynię, aby w ten sposób dotrzeć do jej wszelkich zakamarków i przegródek, by dokładnie ją spłukać lub umyć wstępnie przed poważniejszym czyszczeniem.

Warto sięgnąć po węża ogrodowego, albowiem bardzo ważne jest to, by Skrzynie plastikowe duże zostały dokładnie wypłukane z wszelkich środków czystości. Nie wolno pozostawić na nich nawet niewielkiej ilości mydła. Każda taka pozostałość w późniejszym czasie mogłaby doprowadzić do trwałego uszkodzenia materiału.

Dezynfekcja skrzyni plastikowych

W pewnych sytuacjach konieczne może okazać się również zdezynfekowanie plastiku. Jak więc zająć się tą czynnością? Otóż najważniejsze jest to, by kupić dobry jakościowy środek do odkażania. Może być to produkt oparty np. na chlorze, który wykazuje się bardzo dobrymi właściwościami pod tym względem.

Skrzynie plastikowe najłatwiej zdezynfekować przy pomocy butelki z rozpylaczem. Specjalny atomizer pozwoli na równomierne pokrycie tworzywa preparatem. Zdezynfekowaną skrzynię należy pozostawić do wyschnięcia.