Skip to content Skip to footer

Dobrze umeblowane małe mieszkanie

Niewielkie mieszkania są tanie w utrzymaniu, ale z pewnością trudne w umeblowaniu. Dlatego też projektanci mebli podsuwają nam wiele pomysłów na to, aby wykorzystać niemal każdy metr kwadratowy wolnej powierzchni ścian, pozostawiając jak najwięcej przestrzeni na podłodze. Jednym z tych sposobów są szafy przesuwne.

Salon i sypialnia w jednym

To chyba najpopularniejszy sposób zagospodarowania przestrzeni w polskich domach. Tutaj liczy się praktyczność, dlatego trzeba takie pomieszczenie dobrze zaaranżować. Po pierwsze, musi w nim stać duża, wygodna kanapa, która po rozłożeniu staje się łóżkiem dla gospodarzy domu. Nie zawsze takie rozwiązanie jest wygodne, ale czasami niezbędne, aby w ogóle móc jakkolwiek rozlokować domowników po pokojach. Po rozłożeniu kanapy musi być swobodny dostęp do innych mebli, a jednym z najważniejszych w takiej salono-sypialni jest szafa na ubrania. Najlepiej, aby była ona wysoka aż po sufit – dzięki temu w najwyższych jej półkach można upchnąć rzadziej używane rzeczy, a w niższych te bieżące, najczęściej noszone ubrania. Szafy przesuwne w takiej sytuacji sprawdzają się wyśmienicie. Chcąc nieco je zamaskować, warto wybrać fronty oklejone materiałem, który jest kolorystycznie zbliżony do ścian w tym pomieszczeniu. Dzięki temu na pierwszy rzut oka trudno będzie dostrzec, że w tym salonie jest jeszcze sypialnia, a sam salon będzie się wydawał bardziej elegancki.

Zagospodarowanie pokoju dziecięcego

Szafy przesuwne w pokoju dziecięcym to nie tylko wygoda, ale i ogromna radość dla dzieci, które uwielbiają je otwierać i zamykać. Dzięki dobrze dobranej rozmiarami szafie przesuwnej w pokoju dziecka, można zmieścić tam wszelkie niezbędne ubrania, ale także zabawki. Tym sposobem całą przestrzeń można bardzo łatwo uporządkować i wszystko, co nie pasuje do tego ładu można zamknąć w szafie. W pokoju dziecka zwykle znajduje się wiele ubrań i wiele zabawek, które warto właśnie w taki sposób uporządkować.

Zyskaj na świetle i przestrzeni

Efektowne szafy przesuwne z lustrem na całej swojej powierzchni, dają możliwość oglądania w lustrze całej swojej sylwetki, co jest bardzo praktyczne. Ale to nie jedyne ich zalety. Szafa przesuwna lustrzana zwiększa też optycznie wnętrze – dlatego tak dobra jest do małych mieszkań. Gdy w pokoju jest słabe oświetlenie, poprzez zastosowanie lustra światło będzie odbijało się od niego, i tym samym dawało lepszy efekt świetlny.