Skip to content Skip to footer

Dlaczego warto zainwestować w skrzyniopalety plastikowe?

Wybierając odpowiedni rodzaj skrzyniopalety można nie tylko zaoszczędzić, ale również zyskać praktyczne i wygodne rozwiązanie.
Skrzyniopalety plastikowe zazwyczaj produkowane są z wysokiej jakości poliestru polipropylenowego o najwyższej jakości, zapewniając wyjątkową efektywność w transporcie i magazynowaniu. Skrzyniopalety z plastiku są stabilne oraz bezpieczne, a przy tym łatwe do układania w stosy. Bez problemu mogą również obsługiwać bardzo duże obciążenia.

Przewaga skrzyniopalety plastikowej nad drewnianą

W przeciwieństwie do drewnianych modeli, skrzyniopalety plastikowe nie mają niebezpiecznych drzazg, nie wchłaniają wilgoci i nie zmieniają swojej wagi w różnych warunkach atmosferycznych. Chociaż inwestycja początkowa może być nieznacznie wyższa, całkowity koszt zakupu skrzyniopalety z plastiku jest bardzo opłacalny, dzięki czemu zwrot z inwestycji wkrótce staje się oczywisty. Dzięki zmniejszeniu strat produktu oraz bardziej ograniczonej liczbie transportów, odpowiednia skrzyniopaleta z plastiku jest w stanie bardzo korzystnie wpłynąć na oszczędności w firmie.

Lekkie skrzyniopalety eksportowe

Nowoczesne skrzyniopalety z plastiku firmy https://www.schoellerallibert.com/pl/products/rigid-pallet-containers/ wyprodukowane są w oparciu o europejską normę dla palet eksportowych opracowaną przez najważniejsze instytuty. Dzięki temu sprawdzają się jako skuteczne i bezpieczne rozwiązanie dla zaostrzonych przepisów sanitarnych w wielu krajach. Skrzyniopalety plastikowe nadają się zarówno do wywozu dużej ilości towarów i ograniczonej pod względem eksportowym wycieczki. Dlatego jest to idealne rozwiązanie nie tylko dla poważnych eksporterów, ale również małych firm zainteresowanych systemem skrzyniopalet zwrotnych. W rzeczywistości płacą oni niską cenę drewnianej skrzyniopalety, korzystając jednocześnie z zalet produktu plastikowego.

Skrzyniopalety z plastiku

Na rynku dostępnych jest kilkadziesiąt rozmaitych typów skrzyniopalet o nieograniczonym zakresie, które mogą być używane więcej niż jeden raz. Są znacznie bardziej wytrzymałe od zwykłych skrzyniopalet zwrotnych. Skrzyniopalety plastikowe nie muszą być wstępnie lakierowane ani fumigowane, dzięki czemu są doskonałym rozwiązaniem alternatywnym dla drewnianych palet. Nie wymagają ponoszenia kosztów związanych z administrowaniem oraz ograniczają ryzyko odmowy wjazdu do kraju docelowego. Ponieważ są one wykonane z materiałów pochodzących z recyklingu, stanowią również dobrą alternatywę nie tylko z punktu widzenia kosztów, ale również bezpieczeństwa środowiska naturalnego oraz wszystkich przewożonych produktów.