Skip to content Skip to footer

Dlaczego warto zafundować pupilowi identyfikator?

Niektóre psy mimo zabezpieczeń, potrafią uciec nawet z ogrodzonej posesji. Szczególnie takim pupilom warto kupić identyfikator dla psa, który zapewni im bezpieczeństwo. Jeśli znasz kogoś, kto posiada psa-uciekiniera, ten gadżet będzie idealnym prezentem.

Rodzaje identyfikatorów dla psa

W Internecie oraz sklepach zoologicznych można znaleźć szeroką gamę identyfikatorów w naprawdę różnych cenach. Bogata oferta pozwala dobrać przedmiot zarówno do własnych potrzeb, jak i preferencji.

Dla zwierzaków, które często spacerują po krzakach, lepiej sprawdzi się identyfikator dla psa z nadrukowanymi danymi właściciela, bowiem w takim przypadku zachodzi mniejsze ryzyko, że numer kontaktowy czy nazwisko właściciela stanie się nieczytelne.

Pupile, które często samowolnie opuszczają dom, jednak raczej trzymają się głównym dróg i nie wchodzą w zarośla, dobrym pomysłem będzie również odkręcany identyfikator, do którego wkłada się karteczkę ze swoimi danymi. Jest to rozwiązanie o tyle wygodne, że w razie zniszczenia lub zagubienia karteczki – wystarczy wypisać nową. Aby zabezpieczyć karteczkę przed wilgocią, można ja zawinąć w niewielki fragment folii spożywczej.

Dlaczego chip nie wystarczy?

Obecnie większość psów, również tych pochodzących ze schronisk, posiada specjalne chipy zarejestrowane na właściciela, zatem teoretycznie odnalezienie pupila powinno być bardzo łatwe. W praktyce nie do końca tak jest.

Osobie, która odnajdzie naszego psa, niekoniecznie musi być po drodze do gabinetu weterynaryjnego – a tylko tam można sczytać dane z chipa. Dodatkowo, u niektórych psów chip w wyniku ruchu ulega przemieszczeniu, przez co odnalezienie go czytnikiem staje się niezwykle trudne lub nawet niemożliwe. Szczególnie jeśli psiak jest nerwowy i nie lubi obcych, może być bardzo ciężko odpowiednio zeskanować chip, aby uzyskać dane.

Zapewnij zwierzakom bezpieczeństwo

Jeśli wiesz, że w Twoim otoczeniu ktoś puszcza psa luzem albo że zwierzak często ucieka z terenu posesji, spraw im taki identyfikator z danymi właściciela oraz jego numerem telefonu do kontaktu.

Ten niedrogi i bardzo praktyczny prezent sprawi, że ukochany pupil z pewnością wróci do domu, bowiem skontaktowanie się z właścicielem zajmie tylko chwilę.

Identyfikatory dla psa dostępne są w ofercie Grawernia.pl.