Skip to content Skip to footer

Dlaczego używa się opakowań jednorazowych w gastronomii?

Gastronomia jest niezaprzeczalnie związana z naczyniami jednorazowymi. Nawet ekologiczne marki korzystają z takich naczyń. Oczywiście wybierają one modele przyjazne środowisku np. sztućce z drewna, ale to nadal są przedmioty, które po jednym użyciu nadają się do wyrzucenia. Dlaczego gastronomia jest tak ściśle związana z opakowaniami jednorazowymi?

Są tanie

Hurtownia opakowań jednorazowych może zaproponować bardzo dobrą cenę na naczynia i opakowania jednorazowe dla gastronomii. Takie talerzyki, kubki i sztućce kosztują ułamki groszy, więc nie wpływają one na ostateczną cenę posiłku. Opakowania można bez obaw rozdawać gościom. W wielu restauracjach i mniej wykwintnych lokalach gastronomicznych w ogóle nie dolicza się ich do rachunku. Wszystko to dlatego, że hurtownia opakowań jednorazowych sprzedała im opakowania po atrakcyjnych cenach. Pamiętajmy też, że hurtownie bardzo często dla stałych klientów mają dodatkowe zniżki, rabaty i promocje. Pozwala to zaoszczędzić jeszcze więcej na zakupie naczyń.

Nie niszczą się

Opakowania jednorazowe dla gastronomii nie mogą się zbić. W najgorszym wypadku się pogniotą, ale to tak na dobrą sprawę nie uniemożliwi ich wykorzystania. Właśnie dlatego hurtownia opakowań jednorazowych może pozwolić sobie na wysyłkę swoich produktów. One po prostu nie mogą się zepsuć. Są bezpieczne nie tylko w czasie transportu, ale także w czasie używania ich w restauracji. Naczynia nie mogą się zbić i zanieczyścić pożywienia. Fragmenty naczyń nie przedostaną się do żywności, więc jest ona bezpieczna.

Są higieniczne

Hurtownia naczyń jednorazowych dostarcza artykułów, które są czyste i nadają się do użytku bez wcześniejszego ich mycia. Po użyciu naczynia trafiają do śmietnika i nie trzeba ich czyścić. To bardzo ważne, bo umożliwia gościom restauracji jedzenie z zawsze czystych naczyń. Restauracja nie musi za to wydawać pieniędzy na mycie naczyń z porcelany, które wymaga odpowiedniego sprzętu, środków dezynfekujących oraz czasu. Pamiętajmy, że nawet zmywarkę ktoś musi obsługiwać. Jest to dodatkowy pracownik do opłacenia. Musi on też mieć zapewnione miejsce do pracy, co ma przełożenie w wyższych kosztach utrzymania lokalu. Nie ma też ryzyka, że naczynia trafią na stół niedomyte.