Skip to content Skip to footer

Czym jest folia pęcherzykowa?

W obecnych czasach coraz więcej osób stosuje folię bąbelkową. Jest ona świetna jako zabezpieczenie towaru w czasie transportu. Ponadto folia pęcherzykowa świetnie zabezpieczy wszelki towar podczas jego magazynowania. Warto dowiedzieć się, jakie są rodzaje oraz jakie właściwości ma folia bąbelkowa.

Do czego przydaje się folia pęcherzykowa?

Wiele osób nie może sobie wyobrazić pakowania delikatnych przedmiotów bez zastosowania folii bąbelkowej. Jest ona bardzo wszechstronna i szeroko stosowana. Warto podkreślić, że folia pęcherzykowa przydaje się nie tylko w magazynach, ale również i w każdym domu czy mieszkaniu – mowa tutaj o zabezpieczaniu delikatnych przedmiotów, na przykład zrobionych ze szkła. Należy przypomnieć, że Folia bąbelkowa dostępna jest na rynku w różnych kolorach, a także rozmiarach. Folia przezroczysta jest zdecydowania najpopularniejsza. Oprócz niej często stosuje się ekonomiczną folię bąbelkową, folię z dużymi bąbelkami, a także folię ekologiczną. Na rynku znajdziemy również folię z perforacją, a także folię bąbelkową perforowaną w podajniku. W ostatnim czasie sporym hitem okazała się ekologiczna wersja tradycyjnej folii pęcherzykowej. Zrobiona jest ona w 50 procentach z recyklingu. Ponadto ma grubość 50 mikronów. Jest świetna do amortyzowania wszelkich wstrząsów – tak samo, jak standardowa folia. Jeżeli celem jest dbałość o środowisko, to najlepiej będzie kupić ekologiczną folię. Dzięki niej można bardzo łatwo owinąć wszelkie przedmioty o różnych kształtach.

Zastosowanie folii pęcherzykowej

Folia bąbelkowa ma bardzo szerokie zastosowanie i ciekawe właściwości. Ze względu na swoją strukturę folia pęcherzykowa ma właściwości dające bardzo duże możliwości jej zastosowania. Przede wszystkim jest zbudowana z rozmieszczonych w regularnych odstępach malutkich pęcherzyków – mowa tutaj o bąblach, które zostały wypełnione powietrzem. Należy zaznaczyć, że materiał, z którego została wykonana jest niesamowicie miękki, elastyczny, a także lekki. Z tego powodu powinien łatwo dopasować się kształtem do praktycznie każdego owijanego przedmiotu. Folia pęcherzykowa ma właściwości amortyzujące, dlatego jest wykorzystywana na szeroką skalę w transporcie paczek. Ponadto tego typu folia jest całkowicie wodoodporna.