Skip to content Skip to footer

Co to jest uprawnienie SEP?

Każdy, kto myśli o zawodzie elektryka, który jest coraz bardziej popularny wśród młodych ludzi, musi posiadać stosowne uprawnienia. Umiejętności, jakimi może pochwalić się elektryk, pozwalają bez trudu znaleźć dobrą pracę, jednak posiadanie odpowiednich dokumentów zaświadczających o ich nabyciu jest po prostu niezbędne.

Uprawnienie SEP – co trzeba o nim wiedzieć?

SEP to nic innego jak skrót od nazwy organizacji, której pełne brzmienie to Stowarzyszenie Elektryków Polskich. Została ona utworzona po to, by zrzeszać elektryków oraz inżynierów oraz tych, którzy są dopiero w trakcie uczenia się podstaw zawodu. Organizacja jest ważna z różnych powodów, a jednym z nich jest to, że prowadzi ona szkolenia SEP z zakresu instalacji elektrycznych, gazowych oraz ciepłowniczych.

Kto może uczestniczyć w kursach SEP? Może się wydawać, że jest to oferta skierowana do wąskiego grona osób, tymczasem kursy SEP są przygotowane dla tych, którzy ukończyli 18 lat i mają przynajmniej podstawowe wykształcenie. Kursy nie trwają długo, jednak podczas ich trwania przekazywana jest duża ilość informacji. Po przejściu kursu każdy uczestnik może zdać egzamin państwowy, a co za tym idzie, otrzymać Państwowe Świadectwo Kwalifikacyjne i uprawnienie SEP.

Szkolenia SEP dla firm

Warto wiedzieć, że poza kursami SEP organizacja prowadzi też szkolenia sep dla różnych firm oraz przedsiębiorstw. Są one przeprowadzane w oddziałach Stowarzyszenia Elektryków Polskich, choć możliwe jest przeprowadzenie szkoleń zamkniętych na terenie całego kraju. Są to szkolenia organizowane w siedzibie Klienta, dla wąskiego czasem grona pracowników.

Oferta ta jest skierowana dla firm i grup, które chcą odnowić albo postarać się u uprawnienia SEP. Co istotne, szkolenia i kursy SEP są prowadzone nie tylko w języku polskim, ale także w języku angielskim i ukraińskim.

Trzeba podkreślić, że nauka przebiega w przyjaznej atmosferze, a wiedza przekazywana jest w sposób fachowy i rzetelny. Organizacja zajmuje się kształceniem na różnych poziomach. To umożliwia sukcesywne zdobywanie nowych uprawnień i sprzyja awansom zawodowym.

Dostęp do kursów i szkoleń w wielu miastach

Kształcenie zawodowe z SEP można odbyć, nie wyjeżdżając ze swojego miasta. Warto skorzystać z tego, że Stowarzyszenie Elektryków Polskich ma swoje oddziały aż w 20 miastach.