Skip to content Skip to footer

Co można przechowywać we wiadrach?

Wiadra plastikowe mają ogromną rolę w przemyśle. Często są niezauważane lub pomijane. Niektórzy uważają ich obecność za oczywistą. Prawda jest jednak taka, że producent wiader ułatwia życie wielu przedsiębiorcom. Do czego służą wiadra? Co można w nich przechowywać?

Odpady niebezpieczne

Producent wiader plastikowych zapewnia, że w jego wytworach można bezpiecznie przechowywać substancje niebezpieczne. Warto jednak byłoby uściślić, co kryje się pod tym określeniem. Przede wszystkim chodzi o odpady chemiczne, które nie reagują z tworzywem sztucznym. Zanim jednak nalejesz podejrzanej cieczy do wiaderka powinieneś sprawdzić, czy nie uszkodzi go i czy się nie rozleje. W przypadku substancji niebezpiecznych należy podjąć wszelkie możliwe kroki, które wpłynął na zwiększenie bezpieczeństwa osób mających styczność z odpadem. Można też w plastikowych wiaderkach przechowywać zużyte baterie, leki po terminie, czy odpady medyczne. Ważne jednak, by wyposażyć się w pokrywę. Jest ona dodatkowym zabezpieczeniem odpadów. Ogranicza też ich ewentualne nieprzyjemne zapachy.

Towary płynne

W wiadrach można też przechowywać różnego rodzaju produkty wytwarzane w firmie. Jedynym warunkiem jest to, że powinny być one płynne. Właśnie do takich substancji dedykowane są wiaderka. Towarami tymi mogą być farby, kleje, czy syropy. Jeśli jednak w pojemniku mają być przechowywane środki spożywcze, to musi on być dostosowany do przechowywania żywności i spełniać odpowiednie wymogi. Niektóre wiadra mają w pokrywach specjalny otwór, który umożliwia podłączenie węża lub lejka. Ciecz można, więc wylewać bez konieczności podnoszenia pokrywy wiadra.

Towary sypkie

W wiadrach można też przechowywać produkty sypkie, np. proszek do pieczenia, przyprawy, zaprawę gipsową, piasek kinetyczny itd. Wiadro uniemożliwia wysypywanie się produktu. Równocześnie bardzo dobrze zabezpiecza go przed wilgocią lub negatywnym wpływem dostępu powietrza. Są one bardziej praktyczne niż pojemniki w kształcie prostokąta. Łatwiej też dopasować do nich pokrywę.

Wiaderka plastikowe producent

W razie wątpliwości warto zwrócić się do producenta wiaderek plastikowych z pytaniem o ich prawidłowe zastosowanie. Jak już wspomniano, nie każde wiaderko może mieć kontakt z żywnością. Najlepiej zorientowany w możliwościach swoich produktów będzie właśnie producent.