Skip to content Skip to footer

Charakterystyka plastikowych skrzyniopalet

Branża transportowa rośnie w siłę. Na mapie Polski i świata przybywa magazynów wielkopowierzchniowych, ramp załadunkowych, a na drogach pojawia się coraz więcej ciężarówek. Dziś transportuje się niemal wszystko: artykuły spożywcze, zwierzęta, sprzęty, maszyny czy leki. Aby sprostać rosnącym potrzebom i globalnemu konsumpcjonizmowi producenci prześcigają się w tworzeniu nowych rozwiązań ułatwiających nie tylko logistykę, ale również magazynowanie.

Charakterystyka plastikowych skrzyniopalet

Skrzyniopalety plastikowe to nowatorskie rozwiązanie, które jest odpowiedzią na przewożenie coraz większej ilości wrażliwych ładunków. Kształtem i formą przypominają klasyczne drewniane skrzyniopalety, które na rynku są dostępne od wielu już lat. Na tym jednak koniec podobieństw. Okazuje się bowiem, że skrzyniopalety z tworzywa sztucznego pod wieloma względami są lepsze, tańsze i bardziej funkcjonalne niż te wykonane z drewna.Do szczególnych zalet skrzyniopalet plastikowych możemy zaliczyć ich bardzo niską wagę, dzięki której można transportować większą ilość ładunków, co z kolei bezpośrednio wpłynie na koszt logistyczny. Średniej wielkości skrzyniopaleta plastikowa nie przekracza najczęściej 30 kg, podczas gdy jej drewniany odpowiednik może być nawet dwa razy cięższy.Jak wiadomo tworzywo sztuczne jest materiałem w pełni odpornym na wilgoć i wodę co sprawia, że w tego typu skrzyniopaletach można transportować produkty wrażliwe na podwyższoną wilgotność: artykuły papiernicze, odzież czy produkty spożywcze.

Dlaczego warto korzystać ze skrzyniopalet?

Skrzyniopalety plastikowe to rozwiązanie, które zostało przetestowane i z powodzeniem stosowane jest w transporcie międzynarodowym. Jest ono kompatybilne ze stosowanymi obecnie automatycznymi technologiami z zakresu ładowania.Skrzyniopalety z tworzywa sztucznego można stosować praktycznie w każdej branży: od spożywczej, farmaceutycznej, chemicznej aż po transport ryb czy mięsa. Są niezwykle łatwe do utrzymania w czystości, co ma szczególne znaczenie w przypadki wielu produktów. Co więcej na rynku dostępne są różnorodne akcesoria wspomagające transport określonego asortymentu: specjalne pokrywy zabezpieczające czy płozy do łatwiejszego przemieszczania skrzyniopalety na terenie magazynu.