Skip to content Skip to footer

Cera naczynkowa – problem wielu kobiet

Wrażliwość naczynek w skórze wszystkim z nas sprawia często problem, nawet tym, które na co dzień nie maja większych problemów z cerą naczynkową. Cera każdej z nas potrzebuje czasem dodatkowej opieki i warto korzystać z odpowiednich kosmetyków by ją sobie zapewnić.

Jak dbać o cerę naczynkową?

Istnieje cały szereg sposobów by zadbać o cerę w której często występują pękające naczynka. Warto śledzić nowinki kosmetyczne, które pozwalają w znacznym stopniu, a niekiedy w pełni rozwiązać problem pękających naczynek. Na rynku znaleźć można duży wybór kosmetyków, które są dedykowane do tego rodzaju cery. Pękająca naczynka – może nie znikają w oczach, ale stają się zdecydowanie rzadziej pojawiającym się problemem.

Przede wszystkim należy dobrze zrozumieć przyczyny, które skutkują tym problemem dla wielu kobiet o wrażliwej cerze, tak aby posiadając tę wiedzę móc dobrać odpowiedni dla siebie sposób pielęgnacji, stosowne kosmetyki i zabiegi wzmacniające potencjalnie pękające naczynka w skórze twarzy. Bardzo ważną kwestią jest tutaj również odpowiednia ochrona skóry, zwłaszcza zimą w czasie mrozów, ale i latem w czasie upałów. Należy stosować odpowiednie kremy protekcyjne, dzięki którym skóra zachowuje dobry wygląd.

Co warto wiedzieć o pękających naczynkach?

Przede wszystkim warto wiedzieć, że cera naczynkowa to nie choroba, ale rodzaj cery, dlatego tylko od nas zależy, czy chcemy coś z tym robić, czy też nie. Jest wiele osób, dla których pękające naczynka w skórze twarzy i widoczne tego skutki to nie jest poważny problem. Takie osoby najczęściej ograniczają się do stosowania kremów regeneracyjnych i ochronnych.

Jednak jeżeli dla kogoś jest to większa sprawa, to współczesna medycyna estetyczna oferuje kilka dość skutecznych rozwiązań. Istnieją mało inwazyjne terapie (na przykład laserowa), które pomagają zniwelować skutki, albo nawet trwale rozwiązać problem pękających naczynek. Wymaga to pewnych nakładów finansowych, ale zdecydowanie warto.

O czym jeszcze trzeba pamiętać?

Na stan cery wpływają nie tylko kosmetyki. Równie ważne jest prawidłowe odżywianie się. Należy unikać niezdrowego jedzenia i dostarczać organizmowi pełnego zestawu witamin i minerałów.

Równie ważne jest unikanie różnego rodzaju używek. Szczególnie szkodliwe w przypadku cery naczynkowej są papierosy i alkohol. Należy również unikać zbyt intensywnego opalania się. Promienie UV mogą w znacznym stopniu wzmóc proces pękania naczynek, jak również uwidocznić w pewnej mierze tego skutki.