Skip to content Skip to footer

Czym kierować się przy wyborze legowiska dla kota?

Nie każdy wie, że kot średnio przesypia ponad połowę swojego życia. Dlatego jeżeli mamy w domu kota, powinniśmy mu zapewnić odpowiednie miejsce do spania. Legowisko dla kota powinno znajdować się w miejscu bezpiecznym i zacisznym. Wybierając odpowiednie legowisko dla kota mamy do dyspozycji zwykłą poduszkę, kosz do spania, profesjonalne drapak z legowiskiem na samej górze bądź kocią budkę.

Jak powinno wyglądać kocie legowisko?

Z pewnością każdy posiadacz kota, wie doskonale że legowisko to jedno z najważniejszych miejsc, w którym może on odpoczywać i spać zawsze wtedy, kiedy ma na to ochotę. W tym celu możemy odwiedzić internetowy sklep zoologiczny, w którym mamy ogromny wybór kocich legowisk, tutaj dostępne są nie tylko zwyczajne poduszki dla zwierząt, ale również wysokiej jakości butki oraz domki dla kotów.

Najważniejsze, aby kocie legowisko było miękkie i wygodne. Jeżeli nasz pupil uwielbia spać w jakimś konkretnym miejscu, nie powinniśmy tego zmieniać, najlepiej jeżeli tam właśnie ułożymy wiklinowy kosz bądź miękką poduszkę, wtedy nasz pupil będzie się czuł najpewniej. Jeżeli natomiast nasz kot dopiero klimatyzuję się w nowym domu, możemy mu od podstaw urządzić kącik do spania, choć w przypadku kota nigdy nie mamy pewności, że właśnie tam będzie spał.

W jakim miejscu umieścić legowisko?

Zanim kupisz legowisko dla kota w internetowym sklepie zoologicznym, koniecznie zastanów się gdzie je umieścisz. Od tego będzie bowiem zależała wielkość legowiska. Jeżeli chcesz żeby twój kot spał na parapecie, wystarczy mu niewielkich rozmiarów poduszka. Jeżeli natomiast chcesz, aby kot spał we własnym kącie, możesz kupić mu drapak i domek dla kota, pamiętając aby ustawić go w miejscu spokojnym z dostępnością do wszystkich domowników.

Nie bez powodu mówi się, że koty chadzają własnymi drogami. Podobnie może być tak, że w przypadku miejsca do spania, czasami nawet jeżeli zaplanujemy to miejsce konkretnym pokoju, nasz pupil może z niego nie skorzystać i spać w innym ustronnym miejscu. Jeżeli chcemy aby nasz kot czuł się dobrze, powinniśmy mu zapewnić spokojne miejsce do spania, w którym nikt mu nie będzie przeszkadzał. w tym jednym miejscu kot powinien czuć się bezpiecznie i komfortowo.