Alkomaty to niezwykle przydatne urządzenia, które zakupić można również do użytku codziennego. Okazuje się, że sprzęt ten jest niezwykle pomocny, szczególnie po większych imprezach. Czym zatem są alkomaty elektrochemiczne i na co zwracać uwagę podczas ich zakupu?
Alkomaty elektrochemiczne
Wydawać by się mogło, że alkomat to urządzenie, które używają tylko służby mundurowe. Okazuje się jednak, ze coraz więcej osób decyduje się na zakup tego sprzętu do użytku prywatnego. W czasie jazdy trzeba bowiem zadbać przede wszystkim o bezpieczeństwo swoje i innych kierowców na drodze, dlatego wsiadanie za kółko po całonocnej imprezie to bardzo zły pomysł. Warto zatem posiadać w domu alkomat, za pomocą którego można sprawdzić trzeźwość. Alkomaty elektrochemiczne zakupić można obecnie w wielu sklepach z urządzeniami elektrycznymi. Charakteryzują się one przede wszystkim bardzo dokładnym wynikiem, który raczej posiada mały margines błędu. Te urządzenia są oczywiście droższe niż zwykłe alkomaty, jednak zdecydowanie skuteczniejsze. Ich cena wynika z tego, że posiadają wbudowany sensor elektrochemiczny, który cechuje się większą wytrzymałością. Takie urządzenia są przeważnie zawsze skalibrowane, dlatego nadają się do użycia bezpośrednio po zakupie.
Alkomaty z atestem
Obecnie w wielu sklepach można zakupić najróżniejsze alkomaty z atestem. Tak naprawdę różnią się one wyglądem, ale przede wszystkim ceną. Alkomat do użytku domowego nie musi być z najwyższej półki. Warto jednak wybierać dobrej jakości urządzenia, które są w stanie zagwarantować dokładny wynik pomiaru. Dobrym rozwiązaniem jest także zakup alkomatów bezustnikowych, które nie wymagają kontaktu ust z plastikiem. Dobrej jakości alkomaty są dość drogie, niestety trzeba to brać pod uwagę. Jednak lepszym rozwiązaniem jest zakup droższego sprzętu, który gwarantuje dokładny wynik, niż wybór złej jakości sprzętu.
Bezpieczeństwo na drodze powinno być najważniejsze. Warto zatem zakupić dobrej jakości alkomat, który pomoże określić trzeźwość. Pod żadnym pozorem nie powinno się wsiadać za kółko, jeśli nie jest się pewnym swojej trzeźwości.