Skip to content Skip to footer

Na jakie zasadzie działają kule solarne ogrodowe?

Kule świecące do ogrodu to ciekawa ozdoba, która znajdzie zastosowanie zarówno w nowoczesnym, jak i rustykalnym ogrodzie czy tarasie. Kule solarne świetnie się prezentują, a do tego wykazują walory użytkowe. W ostatnim czasie tego typu ozdoby są hitem zadbanych ogrodów, ciesząc oczy ich właścicieli.

Jak działają lampy – kule solarne?


Kule solarne do ogrodu działają na takiej samej zasadzie jak tradycyjne lampy solarne. We wnętrzu kuli zwykle skrywa się kilka lamp LED, które należy ustawić w taki sposób, by miały do nich dostęp promienie słoneczne. Dzięki naładowaniu solarnemu, lampy są w stanie świecić po zapadnięciu zmroku przez około 8 godzin, oddając wtedy skumulowaną w ciągu dnia energię. W przypadku braku słonecznych dni, światło emitowane przez kule ozdobne do ogrodu, może być nieco słabsze. Bardzo często dobrej jakości kule mają możliwość regulacji – dzięki dołączonemu do nich pilotowi można ustawić nawet kilka stopni natężenia światła, a do tego zmieniać jego barwę Co ważne, kul nie trzeba w żaden sposób uruchamiać ani wyłączać, a do tego korzystają z ekologicznego źródła energii.

Dlaczego kule solarne są tak popularne?


Kule solarne do ogrodu są popularne, dzięki swoim właściwościom. Nie tylko spełniają walory użytkowe, ale także świetnie się prezentują w ogrodzie każdego typu. Lampy solarne są bezobsługowe, wytrzymałe i estetyczne, dzięki czemu spełniają wymagania każdego klienta. Kule świecące do ogrodu są alternatywą dla tradycyjnych lamp solarnych, które zwykle dają znacznie słabsze światło i gorzej oświetlają ogrodowe alejki. Lampy tego typu są także estetyczne – zarówno w dzień, jak i w nocy stanowią niewątpliwą ozdobę i oryginalne dopełnienie wystroju ogrodu. Z tego powodu cieszą się popularnością – lampy ładnie świecą, dają dużo światła i świetnie się prezentują. Co ważne, można je ustawiać nie tylko w ogrodzie, ale także na tarasach czy balkonach. Coraz częściej kule ozdobne do ogrodu wykorzystuje się również jako ozdoby sal bankietowych.

Gdzie kupować kule solarne do ogrodu?


Z racji sporej popularności, lampy świecące do ogrodu można kupić w wielu miejscach. Z pewnością warto szukać ich w sklepach z artykułami ogrodowymi. Można również skorzystać ze sprzedaży wysyłkowej i zrobić zakupy w sieci – kule są wykonane z odpornego na uszkodzenia mechaniczne tworzywa sztucznego, dlatego nie trzeba się martwić o to, że mogą ulec zniszczeniu w trakcie transportu. Czasem w promocyjnych cenach kule dostępne są także w marketach budowlanych, w dziale ogrodowym.